Новини

Працівників Міноборони перевіряють на «детекторі брехні»

У Міністерстві оборони України з метою запобігання корупції впроваджено процедуру опитування персоналу із використанням поліграфа. У результаті зі 100 потенційних кандидатів на посади було відсіяно 18 осіб. Про це повідомив т.в.о. першого заступника міністра оборони України - керівник апарату Петро Мехед на брифінгу в Києві у п'ятницю, – передає Укрінформ.

"Зі ста людей, які пройшли поліграф, було відсіяно 18 кандидатів на визначені посади", - сказав він, коментуючи на прохання кореспондента Укрінформу перші результати роботи поліграфа.

Мехед зазначив, що перевірку проходили ті особи, які потребували переатестації, та ті, хто претендував на посади у Міноборони. За його словами, використання поліграфа є "одним з елементів при підборі керівників і особового складу для роботи в системі МОУ".

Наразі в оборонному відомстві створено підрозділ, який укомплектовано професійними психологами, що пройшли сертифіковану програму навчання, отримали спеціальні знання щодо застосування поліграфа при проведенні розслідувань та роботи з кадрами.

 

Таким чином, спеціалісти МОУ проводитимуть опитування із застосуванням поліграфа з метою покращення якості роботи з персоналом при прийнятті кадрових рішень, попередження і виявлення корупційних та інших видів правопорушень.

Водночас перевірка на поліграфі залишається добровільною. Поки ж, як зазначили в Міноборони, ніхто зі 100 кандидатів не відмовлявся від її проходження. Загалом в МОУ планують протестувати ще близько 700 осіб.

Перевірка поліграфом відбувається в межах Антикорупційної програми МОУ на 2015-2017 роки - документа, що став першим у своєму роді серед інших центральних органів виконавчої влади.

Головні зусилля програми спрямовані на пріоритетні напрямки, що мають суттєві корупційні ризики і становлять загрозу реформі оборонної сфери, особливо в умовах проведення АТО на сході України. Концептуальна ідея Антикорупційної програми полягає в реалізації комплексу антикорупційних заходів на середньострокову перспективу, використанні досвіду країн НАТО, а також залученні до її виконання широкого кола керівників усіх рівнів та забезпеченні громадської та міжнародної підтримки.

Також уперше передбачено, що стан запобігання корупції контролюватиметься Національним агентством з питань запобігання корупції, а також комітетами ВРУ з питань запобігання і протидії корупції та з питань національної безпеки і оборони. Внутрішній аудит та координація виконання Антикорупційної програми здійснюватиметься комісією на чолі з першим заступником міністра оборони України.

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.