Новини

Позиція угорська абсолютна зрозуміла, мені імпонує - Клімкін

Угорська громада Закарпаття готова до діалогу, є розуміння впровадження нового закону про освіту. Необхідно тільки розробити чіткий план імплементації закону, окремий для кожної з національних меншин. Про це повідомив Павло Клімкін, міністр закордонних справ України на прес-конференції в Ужгороді після зустрічі з освітянами та учнями Берегівського району.

«Висновок такий: ми розуміємо впровадження нового закону про освіту майже однаково але існують нюанси, які треба чітко викласти в плані імплементації закону. Вдалося поспілкуватися з учнями та вчителями двох гімназій. Зрозумів, що снує багато міфології навколо того, яким чином має бути зреалізований новий закон про освіту. Для кожної конкретної громади побудуємо окремий план, не можна те, що стосується угорської громади, застосовувати, наприклад,  для болгарської громади», – сказав Павло Клімкін.

За словами Клімкіна питання про впровадження нового закону про освіту «несправедливо штучно політизоване», і жодного конфлікту чи конфронтації з угорськими посадовцями не має.  «Найближчим часом плануємо зустрітися разом перед чи після висновків Венеційської комісії.  Позиція угорська абсолютна зрозуміла, мені імпонує. Вони кажуть: нам важливо зрозуміти, чи буде майбутня імплементація закону ефективною для громади. Я теж вважаю, що з такого кута треба розглядати це питання, – додав міністр. – Вирішувати має громада.  І для громади буде дуже важливо у перспективі досягти нормального рівня української».

Міністр зауважив, що на зустрічі декому з 11-класників його запитання перекладали українською. І навпаки, деякі учні угорськомовних шкіл демонстрували чудові знання держаної мови.  «Є приклади, коли хлопчики і дівчатка з родин, які розмовляють угорською, за два-три роки починають фантастично суперово розмовляти українською. Ми маємо дати кожному українському громадянину шанс на майбутнє зреалізувати себе в Україні чи закордоном, і забезпечити можливості для кожного, у тому числі знання мови, – зауважив Клімкін. –  Ніхто не зацікавлений створювати загрозу ідентичності українських громадян, угорської чи румунської громади, вони мають залишатися угорцями чи румунами за визначенням, оскільки у цьому багатство регіону нашої країни». 

 

 

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.