Новини

Понад 30 закарпатських журналістів вирішили "допитати" СБУ. ФОТО

Понад 30 закарпатських журналістів, а також десяток активістів прийшли сьогодні до Управління СБУ в Закарпатській області з вимогою активніше реагувати на очевидні прояви сепаратизму в Закарпатті та притягти винних у закликах до знищення територіальної цілісності України.

Журналісти говорили про факти, які вони фіксують на відео на інші цифрові носії, і в яких видно, що окремими стихійними мітингами керують зацікавлені особи, а по області можна знайти чимало підозрілих осіб, які збирають інформацію та підбурють місцевих мешканців. Журналісти також надали скрін-шоти з соцмереж, де конкретні особи відкрито закликають до сепаратизму, поширюють брехливу інформацію та підбурюють населення.

Зокрема журналістів цікавило, чи виявляються та ізолюються особи, які пропагують ідеї відокремлення  Закарпаття, закликають до його федералізації та виступають проти участі краян у боротьбі за територіальну цілісність України. Чи вживаються заходи щодо осіб, які активізували діяльність із розвідувальної і диверсійної антиукраїнської роботи у регіоні. Чи під виглядом переселенців в область не приїжджають провокатори та диверсанти тощо?

Віктор Любенков, начальник УСБУ в Закарпатській області запевнив: «Всі люди нам відомі, ведеться певна робота у тому числі у рамках контррозвідувальних справ, є і ряд кримінальних проваджень стосовно цих людей. Жодна ситуація не проходить мимо нас».

В УСБУ кажуть, що перевіряють інформацію про проплаченість акцій з перекриттям трас і коли повністю все задокументують, то повідомлять. Щодо інформації, що хлопців в армію хапають на вулицях та запихають у бобики (такі чутки активно поширюються), то начальник управління зазначив: конкретних осіб, що такі факти були, не знайшли.

Ще одне питання: диверсанти і шпигуни, яких ідентифікують самі мешканці Закарпаття. За словами начальника УСБУ в Закарпатській області, виявлення таких осіб почастішало. Щотижня таких виявляють 5-7 осіб.

В УСБУ погодилися, треба активізувати роботу з населенням. Для цього запровадять «гарячу лінію» і навіть створили сторінку у ФБ. Журналістам пообіцяли періодичні зустрічі та інформування. 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.