Новини

Підприємці Закарпаття: шлях до подолання кризи у розширенні повноважень краю

24 червня 2015 року у м. Мукачево за ініціативою громадськості відбувся круглий стіл «Підприємництво в Закарпатській області – шляхи подолання кризи».

У його роботі взяли участь підприємці, юристи, науковці, вітчизняні та іноземні експерти, представники громадянського суспільства та засобів масової інформації.

На круглому столі були розглянуті актуальні економічні, організаційні та правові проблеми подолання кризи підприємництва в Закарпатській області. Особлива увага була приділена чинникам, які впливають на формування підприємницького середовища в умовах децентралізації регіонів України та євроінтеграційного вектору її розвитку.

Закарпатська область має унікальні не тільки для регіону, а й загалом для України умови для розвитку підприємництва. Це, насамперед, багаті природні, у тому числі лісові, водні, рекреаційні ресурси, які є основним багатством краю та відкривають великі потенційні можливості для місцевих підприємців. Кількість підприємств – суб’єктів підприємницької діяльності у Закарпатській області постійно зростає і становить понад шість тисяч підприємств. Також створено п’ять тисяч мікропідприємства.

Водночас проблеми, що перешкоджають розвитку підприємництва Закарпаття, з кожним роком все більше загострюються та несуть суттєву загрозу для економіки краю. Невипадково, в останні роки фінансовий результат від діяльності багатьох малих підприємств області був збитковим.

На думку учасників круглого столу «Підприємництво в Закарпатській області – шляхи подолання кризи» нехтування проблемами підприємців краю набуло загрозливих масштабів, а тому потрібні ефективні заходи для подолання кризи місцевого підприємництва.

Науковці Тетяна Безега та Оксана Орлова вважають за необхідне посилення правового захисту прав підприємців. Експерт Володимир Поляк, що очолює громадську організацію «Правозахист споживачів», серед актуальних проблем подолання кризи у розвитку підприємництва Закарпатської області виділив потребу у прийняти термінових заходів, які б зробили доступним кредитування підприємців. Цю тему продовжив відомий закарпатський адвокат, перший заступник Голови правління Мукачівської міської асоціації адвокатів Василь Райко, який у своєму виступі наголосив, що без нормальної роботи фінансово-банківського сектору взагалі неможливий розвиток підприємництва.

Приватні підприємці з м.Берегова Олена Король та Іван Чегіль привернули увагу до складнощів, які виникли в діяльності підприємців у зв’язку з розширенням сфери запровадження реєстраторів розрахункових операцій.

Під час дискусії учасники круглого столу Михайло Бабидорич та Василь Кузьо наголосили на тому, що без проведення у країні реальної децентралізації, зокрема посилення ролі регіоінів, зокрема нашого унікального краю, кризу підприємництва не подолати.

Крім того, учасники круглого столу вважають, що в регіоні врешті решт має бути забезпечена реальна підтримка підприємництва з боку державної влади та органів місцевого самоврядування.

Голова правління Мукачівської міськрайонної спілки підприємців та Ради адвокатів Закарпатської області і Голова правління Мукачівської міської асоціації адвокатів Олексій Фазекош, підсумовуючі проведену на круглому столі цікаву та конструктивну дискусію, зокрема сказав: «У будь-якому демократичному суспільстві та правовій державі розвиток малого та середнього бізнесу, його державна підтримка, правове забезпечення його діяльності, структурні реформи підприємництва є базою функціонування економіки та економічного процвітання держави. Ми розуміємо, що зараз Україна переживає важкі часи, але всі ми маємо вірити в щасливе майбутнє нашої держави, її економічне процвітання».

Олексій Фазекош також вніс пропозицію періодично проводити такі фахові круглі столі із проблем підприємництва і в майбутньому. 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.