Новини

Павло Мулеса і його Кремнієва долина Ужгорода

256-ий день у році – це день народження тих, хто поважає Windows, фанатіє від Гейтса та Intel , відрізняє скрипт від людини і знає напам’ять квадрат числа 17. У високосному році програмісти святкували цей день учора; нині – заслужений день, коли на роботі можна залишитися дещо довше і дружина не напише зайвий раз СМС.

Програміст - звучить не просто гордо, а прибутково та престижно. Якщо ви вирішили вийти заміж за представника ІТ сфери, подружитися чи просто стати ним, то зробили правильний вибір. Вибір, який свідчить про наявність гострого розуму і тонкого смаку. Сфера діяльності, як міксер - це все, що пов'язане з програмним забезпеченням. Програміст об'єднує в собі кращі риси людини і капітана далекого плавання. Щовечора (за винятком вечорів, коли він інтелектуально спілкується з іншими програмістами) він вдома за комп'ютером, але в той же час думками дуже далеко. Справа не в тому, що вас не люблять. Вони займаються тільки тим, що треба вдосконалювати, а ви, певно, уже досконалі.

Кажуть, що програмісти зазвичай - це дядечки-інтроверти в окулярах, які носять бороду та кросівки. Проте ми знайшли дещо нетипового персонажа, адже його екстравертизм перевершує кількість працівників у Штаб-квартирі Adobe Systems . Це заступник декана математичного факультету, ентузіаст у спілкуванні з улюбленими студіками та віртуоз ПЗ Павло Мулеса. Людина, наче ужгородська Театральна, завжди в центрі подій! Розповідає, що перш за все, програміст повинен мати терпіння та витримку. Це абсолютно незамінні якості в його роботі.

Програмування - галузь яка бурхливо розвивається, тому потрібно вміти швидко адаптуватися і постійно вивчати щось нове. Інакше через кілька років ваша цінність як фахівця може помітно знизитися. Ви повинні володіти вмінням об'єктивно оцінювати можливості технологій та їх використання у кожному конкретному випадку. Програмувати може не кожен. Написати якийсь алгоритм підвласно всім, але цілісну якісну програму –одиницям.

Павло Павлович каже, що це можна порівняти з написанням віршів: текстом володіють всі, а от назватись поетами усій масі буде складно. Ще одна проблема – «ти ж комп’ютерник». Люди , далекі від ІТ, вкладають у це поняття надто багато. Вони вважають, що «тижкомп’ютерник» може все, а насправді тут дуже багато вузьких спеціалізацій, які між собою майже нічим не пов’язані. Себто програміст (розробник програмного забезпечення), системний адміністратор (той, хто фізично налаштовує мережу і роботу ПК в ній) , ІТ-фахівці (люди, котрі надають допомогу персоналу під час експлуатації мережі та ПЗ), а також дизайнери (розробники привабливого інтерфейсу ПЗ) і т.д. Мало того – кожна з вищеназваних віток у свою чергу вузько спеціалізується у якомусь із напрямків. До прикладу, програмісти можуть займатися своїм ремеслом сотнями різних мов програмуваня з конкретною ціллю: займатися розробкою сайтів, базою даних, локальним прикладним ПЗ чи мобільними додатками… Ну, дуже багато різновидів «комп’ютерників». Себе пан Мулеса садить на лавку системних адміністраторів.

Каже, що успішність ПЗ залежить більше від менеджера, аніж програміста. Бізнесмени сьогодні - як «піратська вінда» від ліцензійного продукту – дуже далекі від ІТ технологій. Менеджерам часто вдається вдало розкрутити неякісний продукт, а ось програміст з якісним продуктом без хорошого модератора – має всі шанси залишитися непоміченим.

Звісно, спочатку треба працювати на авторитет, а потім обмінятися головними ролями. Проте аксіома тут в табу до недовершених проектів; клієнт повинен залишитись задоволеним у будь-якому випадку. Що тут сказати? Для хорошого програміста нема невиконуваних завдань.
На запитання, чи мріє Павло Павлович стати українським Джобсом він відповів у тандемі з 32 зубами. «Поганий той комп’ютерник, який не хоче ним стати, але я, напевно, якраз поганий, бо Джобс не був крутим програмістом, від був кльовим менеджером. Зумів налаштувати мізки клієнтів на хвилю, яка каже, що обгризле яблуко – найкращий телефон».

Цікаво, що зовсім нещодавно математичний факультет УжНУ разом з Павлом Павловичем запровадили проект пізнання ремесла програмування для усіх охочих. Це навчаня є безкоштовним і триватиме близько 3-х місяців. Воно проходити на базі математичного факультету, на 3-му поверсі в 319-й аудиторії, вул. Університетська 14. І базуватиметься на відеоуроках, які доступні в інтернеті, забезпечуючи можливість переглядати їх в зручний для вас час. Учасники зможуть дізнатися про основи динамічних сайтів та баз данних, а також як створювати веб-сторінки на мові HTML та мобільний додаток своїми руками. Навчання проводитимуть , власне, викладачу УжНУ Павло Мулеса та програміст із Копенгагена, родом з України, Олександр Скакунов.

Отож з нагоди професійного свята, повелителі мишей, клавіатур і гаджетів, кажемо вам – ви круті! Але хай у вашій віртуальній державі ніколи не буде незадоволень, бунтів чи повстань; нехай програми і комп'ютерне «залізо» завжди слухаються , а дружини ніколи не ревнують до улюбленої справи.

Валері ЗЕНИНЕЦЬ­

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.