Олімпієць Денис Силантьєв розвиватиме спортивні інфраструктурні проекти в Ужгороді

Олімпієць Денис Силантьєв розвиватиме спортивні інфраструктурні проекти в Ужгороді

26 січня в Ужгороді побував Денис Силантьєв, призер Олімпійських ігор, кількаразовий чемпіон світу та Європи з плавання, народний депутат України, Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму. Парламентар та відомий спортсмен (перший чемпіон світу з плавання в незалежній Україні) відвідав спортивно-освітні заклади міста, та зустрівся з керівництвом Ужгорода, щоб обговорити реалізацію проекту водноспортивного оздоровчого комплексу «Акватік-Центр Ужгород».


Яскравий приклад того, як спорт може вплинути на соціальну ситуацію в громаді та покращити її, продемонструвало Денису Силантьєву керівництво НВК «Гармонія» (колишня ЗОШ №17 у Доманинцях). Сюди відомий спортсмен і політик навідався разом з Робертом Левицьким, головою Закарпатської федерації водних видів спорту, підприємцем, меценатом, який упродовж років допомагає школі розвиватися.

Ще кілька років тому у школі навчалося 80 дітей, заклад планували закрити. Сьогодні учнів – понад 300. Директор НВК «Гармонія» Марина Карпинець розповіла, що один із поштовхів розвитку школи дав саме спорт: у 2011 році на базі школи почали розвивати такий вид спорту як фехтування. Діють два фехтувальні зали у тісній співпраці з ДЮСШ №1. За п’ять років підготовано 15 майстрів спорту, юні спортсмени показують чудові результати на змаганнях і мають стимул займатися, тим більше, що заняття у секції безкоштовні. А з з 1 по 11 клас фехтування включене у програму як окремий модульний предмет.

Денис Силантьєв поговорив з юними спортсменами та дав кілька своїх порад, які досягти найкращих результатів: «Я спілкувався не з багатьма успішними людьми. Вони стали найкращими, бо працюють більше, ніж інші. Старайтеся - і обов’язково переможете!», - побажав юним спортсменам Денис Силантьєв.

Керівництво НВК «Гармонія» обговорило з гостем важливі питання підтримки спортивних секцій в області. Йшлося й про забезпечення спортсменів інвентарем, який через значну вартість батьки придбати не можуть. Поділилися освітяни планами і про облаштування універсального поля біля школи із спеціальним покриттям. Міська влада, кажуть, обіцяла посприяти з цим проектом.

«В Ужгороді мають бути кілька пріоритетних видів спорту (а не сотні федерацій), які необхідно підтримувати фінансово. Цим мають займатися або потужні клуби з підтримкою збоку бізнесу, або держава, - додав Роберт Левицький. – Наприклад, чудові результати показують наші ватерполісти, займаючи призові місця. Відповідно місцева влада почала більше приділяти уваги і активно допомагає спортсменам».

Власне друга зустріч Дениса Силантьєва відбулася у басейні спортивно-оздоровчого комплексу УжНУ, де й займаються ватерполісти. Це єдиний басейн у місті, який відповідає умовам тренувань для цього виду спорту, розповіли тренери команд. Наразі відвідують секцію близько сотні дітей, охочих було й більше, але відведений для тренувань час у басейні з 15.00 до 18.00 не дозволяє вмістити всіх. Тому необхідно розширювати можливості Ужгорода щодо створення потужних спортивно-оздоровчих структур. Всі необхідні передумови для цього у місті є. Зокрема, розроблено інвестиційний проект рекреаційно-спортивного комплексу Aquatic Center Uzhgorod. Про його реалізацію йшла мова на зустрічі Дениса Силантьєва з мером Ужгорода Богданом Андріївим.

Проект у разі реалізації не тільки перетворить Ужгород у курортне місто, але й дасть змогу приймати змагання європейського та світового рівня з водних видів спорту. Денис Силантьєв вже вивчив проект детально і має на меті допомогти в його реалізації.

За словами Богдана Андріїва, місто готове підтримати проект і співфінансувати його на рівні 10%.

«Місто готове брати участь, забезпечивши територію, комунікації, інфраструктуру,- зазначив мер міста. – Але необхідно залучити державне фінансування, адже кошти для реалізації проекту значні». Денис Силантьєв зі свого боку пообіцяв всебічно допомагати з реалізацією проекту рекреаційно-спортивного комплексу, адже подібних інфраструктурних об’єктів в Україні поки що немає. Народний депутат зауважив, що крім підтримки від Верховної Ради України з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму планує залучити до вирішення питання членів міжфракційного депутатського об’єднання «Здорова нація». Керівництво міста також сподівається, що з підтримкою відкриття в Ужгороді сучасного рекреаційно-спортивного комплексу приєднаються нардепи від Закарпаття, зокрема, Роберт Горват та Валерій Лунченко.

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання
Loading...