Новини

Олександр Боровик: "Я не помітив особливого запалу щодо форуму в Ужгороді"

23 лютого в Ужгороді відбулася зустріч  Олександра Боровика, в.о. заступника голови Одеської ОДА Міхаела Саакашвіллі зі активістами та пресою.

За його словами, перший Антикорупційний форум у Одесі був досить успішним, тож згодом ініціатива поширилася на інші області. Врешті форум має охопити 21 область України.  Як саме зустріч буде виглядати в Ужгороді, невідомо, адже кожне місто показує якісь свої особливості. О.Боровик, втім, зауважив, що особливої поінформованості чи запалу на Закарпатті серед активістів або простих містян не помітив.

О.Боровик нагадав присутнім 80-ті роки в Україні, коли дисиденство було представлене цілим рядом різноманітних рухів, які тільки так змогли отримати незалежність для України. Так само і зараз для боротьби з корупцією та олігархами, за словами чиновника, потрібен цілий фронт людей.

“Ми хочемо, щоб Форум, рух за очищення став дуже широкою платформою. Проукраїнська, демократична, європейська. І на цій платформі може об’єднатися дуже багато людей”, - зауважив чиновник.

Він також нагадав, як у 90-ті роки у Чехії до влади прийшов демократичний форум, який вже згодом розділявся на ряд партій. Олександр Боровик, однак, зауважив, що ні він, ні Міхаел Саакашвіллі на вибори не претендують, оскільки не жили у країні останні 5 років.

Як приклад досягнень чиновник навів Одеську митницю, де молода дівчина Юля Марошевська з гуманітарною освітою за рік домоглася перевиконання плану на 126 мільйонів. “Я, чесно кажучи, не знаю, чи Юля є у Демальянсі, чи вона із Самопомічі, чи зовсім безпартійна, але я знаю, що вона чесна людина” , - наголосив О.Боровик.

За таким самим принципом хочуть реформувати і Україну: створити рух, який був би політичним за своїми функціями, але не був би представником однієї політичної сили.

“Найкраще було б зараз, що той парламент, який у нас є, став демократичним і європейським, і вони призначили б якийсь молодий реформаторський уряд. Але вони цього не зробили, не звільнили Яценюка, обрали якісь домовленості”,- зауважив чиновник.

Виходом зі цієї кризи він бачить, як і М.Саакашвіллі, вибори, яких, втім, побоюється адже і сам бачив фальсифікації на останніх місцевих виборах. Олександр Боровик переконаний, що місцеве населення настільки розчароване умовами життя і настільки апатичне, що йому просто складно залишатися патріотичним. Окрім того чиновник наголосив на позиції Форуму щодо зміни ЦВК та виборчої системи загалом.

Чиновник наголошує на проблемах так званих продемократичних, проєвропейських сил, яким ще треба навчитися об'єднуватися.

“Мені нецікаво, як називатися ваші демократи 20 років тому, якщо вони готові робити реформи разом зі мною”, - наголосив О.Боровик.

У США демократи, на думку чиновника, довго не вигравали через те, що не змогли об’єднатися. Тут він також навів свій приклад, коли його конкурентом був бандит Труханов, але інші продемократичні сили продовжували критикувати його, тим самим надаючи допомогу іншому кандидату. Не у захваті О. Боровик і від БПП, політсили, яка його висунула. Каже, отримав гарну пропозицію, але вже на місці зрозумів, що ні про яку конкуренцію не йдеться. Партійцям просто сказали проголосувати за нього. Були проблеми і зі маркетологами, які підставляли одне одного.

“Такий менталітет я, на жаль, часто тут зустрічаю”, - розповів Олександр Боровик.

До демократичних сил Олександр Боровик відносить партії “Самопоміч”, “Батьківщина”, “Демальянс”, “Сила людей” тощо. Каже, головне, щоб у них не були "заплямовані руки". Під останнім має на увазі власне погані справи, а не належність у минулому до тої чи іншої партії. 

На зустріч зі чиновником прийшло декілька десятків активістів  від різних закарпатсьих партій та громадських організації. Завтра, 24 лютого,  дискусію на цю та інші теми продовжать у ректораті УжНУ, о 17:00.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.