Новини

Новий політичний сезон: дбаємо про національні інтереси?

З вересня в Україні традиційно стартує новий політичний сезон. Хоча подієво все переважно зосереджено у столиці, відголоски політичних діянь відчуваються і на місцевому рівні. Чим будуть характерними наступні кілька місяців для держави?

Zaholovok.com.ua поцікавився думкою політичних аналітиків, а також попросив висловити власні спостереження місцевих депутатів та підприємців.

 « По-перше, у цьому політичному сезоні події розвиватимуться у контексті арешту Ю.Тимошенко. Адже  на ньому (арешті) зав’язано багато речей. Зокрема, ідуть активні переговори України з ЄС щодо асоційованого членства. Позитивний результат багато в чому буде залежати від результату процесу над Тимошенко. Якщо європейці повважають, що вирок базується на політичних мотивах, то переговори загальмуються. Сьогодні вже прозвучали заяви Президента, що йому процес над Тимошенко заважає, мовляв ув’язалися не у ту історію, краще би цього не було треба тощо.,-- коментує Віктор Пащенко,  політолог, директор ГО Закарпатський інститут політичних досліджень".-- З іншого боку—росіяни.  Вони хоч і дивлять з інтересом, але не дуже переживають. Тим більше, у них починається  передвиборча президентська кампанія. Крім того знову буде активною тема, яка останні 15 років  постійно випливає у цей час-- новий договір по цінах на газ. Цей процес впливає на дуже багато факторів.

По-друге, фактично з цієї осені всі думають про майбутню виборчу кампанію, актуальним є питання прийняття виборчого законодавства. Наступне питання—завершення земельної реформи. І цей процес з точки зору розвитку держави важливіший, ніж все решта. Але до цього як завжди не доходять руки, все застряє на політиці. Не можуть дійти згоди. Показові у цьому плані заяви уряду та Президента, які ніби відстоюють національні інтереси. Прослідковується  певна тенденція: свого часу Л.Кравчук  був ставлеником компартії і дійшов до того, що за нього згодом голосувала західна Україна. Л.Кучма на другий термін поміняв електоральну базу. Адже об’єктивні економічні інтереси України є різними з російськими економічними інтереси, будь-яка влада, яка хоче залишатися українською має переходити на національний рівень. Зараз буде йти прозрівання від тих ілюзій, які створювалися: мовляв, обійнялися з росіянами—і все добре. Нічого подібного. Тепер оце прозрівання має вимальовуватися, причому не тільки у Януковича, але й олігархів. Цей психологічний перелом буде ознакою цього сезону. І тут важлива роль опозиції, щоб вона не була весь час проти. Зокрема, асоційоване членство в ЄС є позитивним, з тієї точки зору, щоб його не можна зупиняти і опозиція мала б його підтримати. Всі мають усвідомити, що інтереси спільні державні вище, ніж політичні. Певні кроки будуть. Але  скоріше всього Ю.Тимошенко і фанати не змиряться, їм все одно. Той же А.Яценюк і А.Гриценко будуть формувати більш опозиційний центр, який буде діяти маневренно. Індикатором буде те, як політичні сили і політики виходитимуть  виборчу кампанію: як на справжні вибори,  як на останній бій. На мою думку, інстинкт самозбереження буде штовхати до пошуку домовленостей, але не тих, хто на виду, а тих, хто має фінансові потужності і яким є що втрачати.  

 Олександр Солонтай, експерт, викладач Інституту Політичної Освіти вважає, що новий політичний сезон до Нового Року пройде загалом пасивно. «Єдине, що порушуватиме спокій, то це триватимуть переговори усіх з усіма щодо майбутніх парламентських виборів. Зокрема будуть і далі активно обговорюватися питання списків до нової Верховної Ради, хто по якому округу тощо. Але до того часу, поки незрозумілою є виборча система, ясності у цьому питанні не буде. Щодо місцевої політики, то потрясінь не буде взагалі, об'єднана опозиція свої перші кроки спрямовує на питання загальнодержавні, головна мета - участь в загальноукраїнських акціях. А от після новорічних та різдвяних свят ситуація зміниться, фактично розпочнуться парламентські вибори.

 Павло Чучка, депутат Ужгородської міської ради: «Наразі мене болить голова за проведення Дня міста. Оскільки я є головою депутатської комісії  по міжнародних зв’язках та туризму, то відповідальний за організацію цих заходів. Проведення дня міста передбачається неймовірно грандіозне, буде багато мерів. Після того, як переживу все це, подумаю про інше. Щодо місцевої політики, то у місті будуть сильні кадрові перетрубації. З наближенням парламентських виборів Партія Регіонів всіх засмокче як велика дірка. Хто не захоче-- будуть кадрові зміни.  Державна машина буде мінімізувати будь- який політичний авторитет поза партією влади. Есдеки це колись демонстрували, але ці (ПР) їх переплюнуть. Есдеки були дипломовані культурні люди.

Щодо міської ради, то тут всі депутати всіх фракцій однаково незадоволені прийнятим регламентом, за яким вплив депутатів всіх мінімізований на кадрові призначення, які робить мер. Зокрема він призначає керівників 23 державних комунальних підприємств (паркінги, водоканал, озеленення, освітлення тощо), а всі решта споглядають. Назріває солідарна боротьба за свої права довкола регламенту-- всі разом за себе».

 Роберт Левицький, підприємець, екс-депутат Ужгородської міської ради переконаний, що нині місто «розривають на шматки і тягнуть точно не у бік Європи». «На сьогодні повинна бути консолідація довкола вирішення тих проблемних питань, які є у нашому місті, щоб підвищити стандарти життя ужгородців,-- каже Роберт Левицький.--

У найближчий період буде багато політичних рухів, які ніколи не сприяли розвитку самої громади. Люди очікують якихось реальних дій, реальних впливів, залишаючись аполітичними».

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.