Новини

На Закарпатті відзначили 80-річчя Бориса Олійника

26 жовтня в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім.Ф.Потушняка відбулася літературна година, присвячена 80-річчю від дня народження відомого українського поета Бориса Олійника – "Тяжіння серця не дано збороть!".

Бібліотекарі познайомили присутніх із основними віхами життя та творчості класика. Народився Борис Олійник 22 жовтня 1935 р. в с. Зачепилівка на Полтавщині. Вірші почав писати школярем. Згодом вступив на факультет журналістики Київського університету ім.Т.Шевченка, де також, окрім набуття публіцистичних навичок, стверджується як поет. Творчістю юнака цікавляться Андрій Малишко й Павло Тичина.

Між іншим, Борис Олійник не на жарт захоплюється футболом і нерідко боронить ворота студентської команди від самого Валерія Лобановського, котрий виступав тоді за команду Київського політехнічного.

Після закінчення вишу свій професійний хист як журналіст, редактор, літератор Борис Олійник втілює на сторінках знакових періодичних видань "Молодь України", "Ранок", "Дніпро", "Вітчизна". Видає власні поетичні збірки та сприяє виходу книг побратимів по перу, відчайдушно боронячи полум'яне українське слово від утисків політичної цензури. З 1971 по 1991 рік – обіймає керівні посади в Спілці письменників України та СРСР.

Окремих слів варта громадська активність та політична діяльність Бориса Олійника, котрий, зокрема, неоднораз обирався депутатом Верховної Ради України. За виразну громадянську позицію та внесок у культурний розвиток українського суспільства діяча удостоєно низки звань і нагород. Борис Олійник – дійсний член НАНУ, голова Українського фонду культури, Герой України, Почесний академік Академії мистецтв України, Член правління Національної спілки краєзнавців України.

Та найперше – Поет, автор майже півсотні збірок національно-патріотичної, інтелектуально-філософської та інтимної лірики.

Багатогранність поетичного таланту Бориса Олійника декламуванням його вибраних творів відвідувачам бібліотеки представили телерадіоведуча Наталія Якушко та її студійці – учасники народної студії поезії "Чарівне слово" Ужгородського міського центру дозвілля-будинку культури.

Водночас, всіх охочих ближче познайомитись із творчістю видатного поета-шістдесятника працівники книгозбірні запрошують до читання: в обласній бібліотеці представлено більше 20-ти назв художніх книг Бориса Олійника та з десяток літературно-критичних праць автора, – Управління культури Закарпатської ОДА.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.