Новини

На Закарпатті ведмеді не хочуть впадати у сплячку

Клишоногі з реабілітаційного центру бурих ведмедів у Національному природному парку «Синевир» не хочуть впадати у сплячку.

З усіх шести вихованців реабілітаційного центру тільки одна ведмедиця впала у сплячку. Старенька Ірина наразі зимує у барлозі, а інші не спішать підкорюватись інстинктам.

Фахівці  пояснюють це тим, що раніше ведмеді жили не в природних умовах і зараз їм важко адаптуватися.

«Зазвичай, у зимову сплячку ведмеді залягають лише під час дуже сніжних зим і перебувають у такому стані не більше 2-3 місяців. Ведмеді хоч і нагуляли за літо-осінь жиру, але, очевидно, використовувати запаси не поспішають. Всі клишоногі відклали,відповідно до норми, підшкірний жир і повністю готові до сплячки. Але, враховуючи те, що раніше вони ніколи не залягали в сплячку, зростали в жахливих умовах, для адаптації їм потрібен більш тривалий термін, щоб повернути їм природній інстинкт такої зимівлі. Крім того, погодні умови не є сприятливими для залягання ведмедя в барлоги»,– каже лікар ветеринарної медицини центру Михайло Маслей.

Вже минув рік з часу створення реабілітаційного центру бурих ведмедів у НПП «Синевир». Зараз тут перебуває шість ведмедів. Усіх привезли з різних куточків України і потрапили вони сюди не випадково: їх вилучили і врятували від рук жорстоких людей, - повідомляють у реабілітаційному центрі для бурих ведмедів у НПП "Синевир".

«Кожний ведмідь – особливий, має свою історію, свою нелегку долю і цікавий по-своєму. Зараз у ведмедів інше життя, зовсім не схоже на їх минуле. Хороше калорійне харчування, дбайливий догляд відчутно змінили ведмедів, вони стали більш привабливішими і перестали викликати відчуття жалю», – розповідає директор центру Ярослав Бундзяк.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.