Новини

На Закарпатті стартують «медичні» реформи

В області втілюватимуть пілотний проект реформи в галузі охорони здоров'я, врахувавши особливості Закарпаття.

У Закарпатській ОДА відбулася зустріч керівника області з представниками медичної галузі для обговорення перспектив реформи в системі охорони здоров'я. 

Приводом для спілкування стало те, що для нашої області пропонується пілотний проект реформування медичної сфери, який передбачає суттєву реорганізацію системи. Зокрема, йдеться про посилення первинної ланки надання медичної допомоги та оптимізацію закладів інших рівнів, у тому числі, зі створенням госпітальних округів, які включатимуть по кілька адміністративно-територіальних одиниць краю, та ряд інших новацій.
З-поміж іншого, йдеться про те, що в певних центрах сконцентруються можливості для надання медичної допомоги, а деякі заклади на місцях скоротять чи ліквідують. Саме таке бачення пропонують із Міністерства охорони здоров'я. Подібні пілотні проекти здійснюються у Вінницькій і Дніпропетровській області.


Чи не основною тезою розмови стало те, що для Закарпаття потрібне власне бачення. Реформувати медицину області слід винятково з врахуванням характеру регіону – наголошує голова Закарпатської ОДА. Василь Губаль вважає підходи, пропоновані з центру, не в усьому підходящими для Закарпаття, адже в окремих районах потрібні підрозділи, які б могли надати кваліфіковану медичну допомогу. Зокрема, й через, так би мовити, географічну специфіку області як гірського краю. Водночас керівник області зазначає, що підходити до реформи слід виважено – прагнучи новацій, але лише в інтересах громад.


Голова ОДА наголосив на тому, що певні заклади охорони здоров'я на місцях справді потребують оптимізації – нерідко буває так, що в лікарні, яка обслуговує 5 хворих в стаціонарі, персоналу в кілька разів більше, ніж пацієнтів. А це – нераціональне використання бюджетних коштів у той час, коли в інших селах амбулаторії потерпають від браку ресурсів. У кожному разі, до процесу оптимізації слід підходити виважено й спілкуючись із громадою – вважає Василь Губаль.


Начальник управління охорони здоров'я ОДА Василь Скрип наголошує, що пілотний проект Закарпаттю потрібен, адже він, з-поміж іншого, передбачає допомогу в розвитку первинної ланки надання медичної допомоги (так званих "дільничних", або ж сімейних лікарів), і надходження на розвиток цієї сфери коштів з державного бюджету.


Серед акцентів, наведених фахівцями, і те, що внаслідок запровадження нових підходів якість надання медичних послуг покращиться, адже буде "увімкнено" конкурентну складову – пацієнти зможуть на власний розсуд обирати, у кого з медиків певних ланок обслуговуватимуться. Відтак фахівці на місцях працюватимуть над постійним підвищенням кваліфікації, – повідомляє прес-служба Закарпатської ОДА.

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.