На Закарпатті немовлят таки будуть вакцинувати проти туберкульозу

Таке рішення Закарпатська облрада прийняла під час позачергового засідання 8 квітня.

Сама Програми протидії захворюванню на туберкульоз в області була затверджена давно, однак у ній не було передбачено коштів на профілактичні заходи.

Окрім того у 2014 році вакцина БЦЖ майже не закуплялася. Як результат, у вересні Закарпаття залишилося без вакцини і щеплення немовлятам не робилися. А це є великою загрозою, адже ситуація з туберкульозом у області загрозлива. Йдеться про близько 60 вперше виявлених хворих на 10 тисяч населення у 2014 році.

Звернення до Кабміну проблеми з відсутністю вакцини не вирішили. Тож зараз потрібно 4,7 мільйона гривень, аби забезпечити область вакциною.

 

Попередньо на фінансування Заходів Програми протидії захворюванню на туберкульоз в області на 2012-2016 роки, затверджених рішенням обласної ради від 13 грудня №354 на 2015 рік передбачено кошти у сумі 6, мільйона гривень.

Наголошуємо, необхідність закупівлі даного імунобіологічного препарату обумовлена повною відсутністю його залишків у лікувально-профілактичних закладах області. Так, за станом на 01 квітня цього року невакцинованими проти туберкульозу залишаються 5 470 дітей першого року, народжені у 2014-2015 роках, а також діти 7 річного віку.

Подальше непроведення вакцинації разом із відсутністю проведення первинної специфічної профілактики туберкульозу у дітей, може призвести до погіршення епідемічної ситуації з туберкульозу, особливо серед дитячого населення, виникнення поширених та важких форм туберкульозу у дітей із ускладненнями та летальними наслідками.

Своїм рішенням депутати внесли зміни до Програми протидії захворюванню на туберкульоз в області на 2012-2016 роки, доповнивши додаток до Програми завданням 4. „Лікування та профілактика туберкульозу, у тому числі мультирезистентного”. Йдеться про додаткові 1,2 мільйона гривень. Їх має вистачити на тисяч народжених у 2014 та прогнозовані 14 тисяч у 2015.

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання
Loading...