Новини

На Закарпатті діє літній туристсько-краєзнавчий наметовий табір для дітей

Як поінформували у департаменті освіти та науки Закарпатської ОДА, з 8 до 21 червня цього року в селі Колочава на території сільської садиби «Став» організовано роботу літнього профільного туристсько-краєзнавчого наметового оздоровчого табору з активним способом пересування «Юний краєзнавець – 2015».

Тут активно відпочивали 39 гуртківців-активістів краєзнавчої роботи Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді.

Село Колочава недарма обране місцем відпочинку для гуртківців. Воно має унікальну історично-краєзнавчу та туристичну привабливість. Адже на його території знаходяться історичні споруди, велика кількість різнопрофільних музеїв та пам’ятників історичним особам, мешканцям села та подіям з історії села. Окрім того, село оточують численні водойми, ліси, гори, полонини, мінеральні джерела.

Програма табірної зміни складалася з різноманітних заходів: краєзнавчих екскурсій, туристичних походів у гори та сходжень на полонини, тренінгів, психологічних ігор, конкурсів, збору краєзнавчого матеріалу тощо.

Учасників табору було розподілено на шість вікових груп, кожну з яких очолив керівник-педагог. У групах робота організовувалась відповідно до побажань дітей, зі врахуванням їхньої вікової фізичної та психологічної підготовки.

Практичним психологом Закарпатського центру туризму проводилися вправи з тімбілдингу, тренінги взаємодії в дитячих мікрогрупах, а також індивідуальна консультаційна робота за запитом. Відтак, дітям прививали набуття навичок взаємодії, роботи в команді, розвитку позитивної самосвідомості, а також навчитись поважати власну та чужу індивідуальність. Учасники тренінгових груп отримали задоволення від роботи, оскільки вчились досягати спільних цілей в атмосфері довіри, розкутості та співпраці.

За час роботи табору проведені краєзнавчі екскурсії в музеї «Старе село», «Колочавська вузькоколійка», «Бункер Штаєра», «Чеська школа», «Радянська школа», музей-меморіал воїнам-інтернаціоналістам, музей-пам’ятку «Церква Святого Духа», військово-історичний музей «Лінія Арпада». Також здійснені автобусні екскурсії до водоспаду Шипот, до озера Синевир, у центр реабілітації ведмедів Національного природного парку «Синевир».
Під час екскурсій гуртківці оглянули численні пам’ятники на території Колочави, зокрема, чеському письменнику Іванові Ольбрахту, опришку Миколі Шугаю, командиру УПА Романові Шухевичу, Олександрові Духновичу, колочавцям – учасникам Першої та Другої світових воєн, «Вчительці зі Вкраїни», заробітчанам, вівчарю; відвідали могилу Миколи Шугая та його брата Юрія.

Учасниці табору – гуртківці Наталія Куштан та Даніела Іваниш взяли інтерв’ю у старожительки села Марії Іванівни Боржавич (1929 р.н.) та у сільського голови Колочави Василя Івановича Худинця, який допоміг їм у краєзнавчо-пошуковій роботі.

Протягом роботи табору діти здійснили сходження на перевал Прислоп (1000 м), на вершини гір Топас (1548 м) та Стримбу (1719 м). Під час сходження на г. Стримбу гуртківці відвідали школу вівчарства, де ознайомились з роботою та побутом вівчарів.

У вільний час діти активно займалися спортивними іграми, влаштовували патріотичні флешмоби, брали участь у різноманітних конкурсах на краєзнавчо-історичну тематику.

Табір завершився прощальним вечором, під час якого всі гуртківці продемонстрували цікаву музично-танцювальну програму з виконанням віршів, гумористичних сценок та пісень. Насамкінець, за допомогою власника сільської садиби, учасники табору запалили традиційну гуцульську ватру, яка згуртувала навколо себе всіх учасників табору як символ єднання, незгасності патріотичного духу і справжнього побратимства, - пише прес-служба Закарпатської ОДА .

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.