Новини

На Свалявщині школярі та місцеві мешканці провели суботник

Не формально, а реально в один із днів минулого тижня місцеві мешканці й учні прибирали довкілля на території Дусина, Росош, Плав‘я та Лопушанки.

 

Ніхто, гадаю, не заперечить, що весна не тільки омолоджує, оновляє, освіжає, додає снаги, азарту та натхнення як людям, так і природі, але й спонукає до благоустрою, наведення ладу на тій чи іншій території. Так було, так є і так, слід сподіватися, завжди буде! Хоча на цей раз мова – про масштабне прибирання довкілля на теренах окремо взятої Дусинської сільради. Квітнева екологічна акція, по завершенні якої побільшало охайності, що видно навіть неозброєним оком, відбулася минулої п‘ятниці. До того ж зі знаряддями праці – лопатами, мотиками, граблями, носилками, тачками, щітками та іншим необхідним інвентарем прибирати Дусино, Росоші, Плав‘є та Лопушанку вийшли практично усі службовці, які працюють в тутешніх держустановах. А це немало-небагато – понад 70 осіб, до яких долучилися кілька сотень старшокласників навчальних закладів.

Отже, без найменшого перебільшення робота кипіла у всіх куточках цих населених пунктів, особливо по обидва береги річки Дусинка, яка після кількох останніх паводків й насправді полишилася вельми засміченою. Тут усі гуртом прибирали рештки сухих рослин, хмизу, наповнювали мішки та поліетиленові пакети побутовим непотребом, який під час дощів несе вода та який нерідко "затримується" на кущах і вітті дерев. Видовище, повірте, украй неприємне та погане.  Що й казати, від пластикових пляшок, целофанових кульків, паперових ящиків, відходів скла, металу, пластмаси у очах аж рябіло, а зараз завдяки нашим зусиллям трохи посвітліло. Прибирали також придорожні канави, кювети, інші вуличні закапелки, кутки та місця, куди несумлінні особи викидають геть усе підряд: від лушпиння до склянок-банок і старого взуття. І сам не раз таких на дорозі зупиняв та мораль читав, що чинити так негоже.

Без перебільшення: люди самі замість благоустрою, впорядкування тої чи іншої землі провокують стихійні смітники, звалища, куди крадькома, під покровом ночі або ж удосвіта несуть відходи та барахло. Але, це, як кажуть, вже інша тема. А наразі похвалю колег із сільради, працівників культури, медичних і дошкільних установ, які трудилися сумлінно, азартно і акуратно, що й зафіксовано на фото. Відтак прославлю юнаків і дівчат із тутешніх сільських шкіл. Відрадно, що вони з вогником, дбайливо прибирали шкільні подвір‘я, пересаджували квіти, кущі й інші рослини (див. світлину). Сподіваюся, що в адміністрації навчальних закладів кращих і найсумлінніших відзначать, а імена та прізвища назвуть привселюдно. Дякую за ініціативність також учителям і всім, хто долучився до цієї квітневої акції. Хочу сказати, що старалися на весняній толоці під назвою "Зробимо Свалявщину чистішою разом – 2018" без винятку усі: і дорослі, і молоді. Зрештою, дивини у цьому немає, бо кожен хоче бачити своє село, вулицю, площу, обійстя чистими, прибраними, чепурними й охайними.            

Того дня всілякого мотлоху, який спакували у мішки, на сміттєзвалище повезли повну автомашину. Складали доверху акуратно, аби побільше "на колеса" тих лантухів умістилося. Цю мить також зафіксували (на знімку), аби мешканці знали, що старалися того дня недарма. Словом, весняне прибирання по-дусинськи, яке на ділі відчули в селах та біля установ (школи, дитсадки, заклади охорони здоров‘я, торгівлі, культури тощо), коло кожної хати, пройшло не формально, не заради галочки, а реально. Бо вже згодом, коли всі ударно попрацювали, робочі рукавички познімали, навіть експромтом підсумки підвели: задля покращення екологічно-санітарного стану Дусина, Росош, Плав‘я та Лопушанки, у яких живемо, працюємо та відпочиваємо, ми зобов‘язані повсякчас таким ось чином дбати про наші села. І не тільки ми, але так мають чинити по всьому району (того дня завдяки організаторським зусиллям райради та РДА це якраз і було зроблено), на Закарпатті та за його межами. Тоді вся неозора Україна стане ще красивішою, сяйнішою, охайнішою та файнішою. До того ж праця у такий спосіб – це відмінна нагода об‘єднатися та відчути, що ми – одна громада, якій під силу будь-які справи.

Роман ГОДЯ, голова Дусинської сільради, Свалявський район.

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.