Новини

На бізнес-форумі у Мукачеві розповіли, чому варто інвестувати в Закарпаття

18 травня у  Мукачеві розпочався масштабний Mukachevo Business Forum, який триватиме до 20 травня у рамках відзначення Дня міста. Це перша в історії міста ділова подія, покликана стати головним майданчиком для презентацій, дискусій та рішень, спрямованих як на залучення інвестиції в Мукачево, так і просування місцевих підприємств та ініціатив у країнах Заходу.

Протягом кількох днів на Mukachevo Business Forum тривають цікаві презентації та дискусії. У програмі передбачені, зокрема, і виїзди на  територію місцевих підприємств. Серед таких компанії “Fisher”, “Flex”, “AVE”, які виконують замовлення від BMW, VW, Tesla, XEROX. IKEA тощо. Керівники підприємств презентують потужності виробництв. Зокрема, цікаве підприємство “Мукачівський завод Точприлад”. На відміну від багатьох інших радянських гігантів, цей зміг не лише зберегти, але і наростити свої потужності. Завод “Точприлад” відкрився у 1967 році і працює дотепер. При чому кількість працівників складає понад півтори тисячі, а люди працюють  у три зміни.

Про перспективи на новацію “Точприладу” розповів начальник відділу маркетингу Василь Плоскіна: “Ми займаємося аутсорсингом. Тобто вся продукція, яку ми зараз виробляємо (понад 90%), відправляємо закордон. Це все згідно договору про переробку давальницької сировини. Відправляємо до Польщі, Угорщини, Словаччини, Австрії. Основні наші напрямки роботи — виробництво кабельних джгутів для автопромисловості. І окремий напрямок зараз — виробництво вуличних LED-світильників. Нещодавно ми виграли тендер по Україні. І у місті Мукачево є зразки в центрі, а також на деяких бічних вулицях. Це ліхтарі для освітлення паркових, велодоріжок тощо.  Від форуму очікуємо немало. Думаю, про нас й так багато хто знає, але ми хочемо, щоб про наші можливості, потужності, дізналося іще більше потенційних партнерів. Хотілося б залучити іноземні інвестиції, щоб розширити виробництво діюче і, можливо, впровадити нове”. До слова, цього року продукція мукачівського “Точприладу” буде представлена на промисловій виставці у Великобританії.

У рамках форуму гостям представили перспективний план розвитку Мукачева, а саме можливості зведення сучасного індустріального парку на території закинутого аеродрому. Подібну за можливостями територію у центрі міста має не кожен населений пункт, адже тут наявні всі потрібні комунікації. Проблемою, втім, може стати виведення землі з-під керування військових.  Про це журналістам розповів Ігор Кузьмак, директор ТзОВ «Укрдизайнгруп», яка саме і займалася розробкою перспективного плану розвитку згаданої вище території. Це ж товариство, нагадаємо, робило проект стадіону “Арена-Львів” до “Євро-2012”.  “Я вперше за роки діяльності стикнувся із територією, яка є настільки готова і настільки приваблива, що вона може складати  дуже серйозну конкуренцію для багатьох територій в Україні, які сьогодні на ринку  будуть змагатися за відкриття індустріальних парків. Ви повинні зрозуміти, що той, хто в Україні першим відкриє такі парки, першим матиме і їх наповнення”,  - зауважив експерт. Загалом же на реконструкцію військового аеропорту потрібно 10-20 років та 50-70 мільйонів гривень чи євро.  Однак цей процес, на думку І.Кузьмака, може і повинен відбуватися поступово, а тому такі строки та суми цілком нормальні.

Підтримує стратегію розвитку Мукачева, як ділового, логістичного та інвестиційного центру Закарпаття, а заразом у і всієї Західної України, чинний міський голова Андрій Балога. За його словами, до форуму готувалися останні три місяці, але навіть цього часу було дещо замало. Тож у майбутньому році дати форуму будуть визначені заздалегідь.

“Цього разу є представники наших міст-побратимів, а також бізнесмени з інших держав. Є представники бізнесу Чехії, Словаччини, Австрії, Угорщини, Німеччини, також місцевий бізнес і український. Тому це заявка на те, що Мукачево  відкриває свої двері. Ми відкриті до інвестицій, до економічного росту, і ми готові працювати, як із іноземними, так і зі місцевими інвесторами для того, щоб розвивати Мукачево не лише сьогодні, але й завтра”, - зауважив мер. Він також додав, що вже є деякі домовленості по старих підприємствах, однак, їх оголосять публічно десь за місяць. “Мукачево має хорошу демографію. Це більше 80 тисяч населення. Але нам треба дивитися на те, що знаходиться у радіусі 60-70 кілометрів, а це до півмільйона людей. Дуже важливим є те, щоб закарпатські люди, які працюють закордоном, повертались сюди і мали гідну оплату праці, щоб їм непотрібно було виїжджати”, - переконаний Андрій Балога.

Екс-мер Мукачева, чинний депутат Закарпатської облради Золтан Лендєл підтримує такі суспільно-корисні бізнес-ініціативи. “Це один із тих заходів, який мав би дати поштовх  іще більш серйозного розвитку, у першу чергу, туризму, легкої промисловості, електроніки, спортінвентаря. Тобто всі ті базові великі напрямки, які у нас були, потрібно розширювати. І є можливість це робити, - зауважив депутат і додав  -- Цей форум закликаний для того, щоб ті бізнесмени, Генеральні консульства, Торгово-промислова палата, які приїхали, могли констатувати, що Мукачево привабливе для інвесторів. І це не дивлячись на те, що у нас політична ситуація зашкалює, що на Сході йде війна. Тут займатися виробництвом можна. І ті приклади працюючих потужних підприємств це підтверджують”. Присутні на заході словацькі, угорські та чеські дипломати  висловили підтримку у починаннях Мукачева.

У рамках форуму заплановано презентацію провідних мукачівських, а також німецьких, словацьких, польських та угорських підприємств. Загалом форум триватиме три дні у мукачівському “Eventum Hall» із 18 по 20 травня. Протягом цього часу постійно діятиме виставкова частина, а бізнесмени зможуть не лише слухати офіційну частину, але й продовжувати неформальне спілкування за чашечкою кави. 

 

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.