Новини

На «Закарпатські правові читання» в УжНУ приїхали найкращі науковці-юристи України та Європи

Сьогодні, 19 квітня, в Ужгородському національному університеті стартувала ювілейна Х Міжнародна науково-практична конференція «Закарпатські правові читання». Крім учених-юристів УжНУ, її учасниками також стали представники найбільш потужних юридичних наукових шкіл України – київської, львівської, харківської, одеської та інших. А міжнародний статус заходу підтвердило широке представництво науковців із Білорусі, Словаччини, Чехії, Угорщини, Румунії та Польщі.

До організації проведення наукового форуму, окрім УжНУ, долучилися Інститут законодавства Верховної Ради України, Західний регіональний науковий центр Національної академії правничих наук України, Жешувський (Польща) та словацькі Пан-Європейський і Трнавський університети, а також молодіжні спілки – Ліга студентів Асоціації правників України і Європейська асоціація студентів права.

Відкриваючи конференцію, проректор з наукової роботи Ужгородського національного університету Ігор Студеняк висловив переконання, що науковий форум дасть поштовх до розробки нових законодавчих ініціатив і посприяє розвитку правової науки України та Європейського Союзу. Його думку підтримав і голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс, який відзначив, що з кожним роком вага і статус «Закарпатських правових читань» зростає, а нинішній захід (з огляду на велику кількість європейських науковців) підтверджує, що інтеграція України в ЄС відбувається не тільки у політичному, а й у науковому просторі.

Декан юридичного факультету УжНУ, професор Ярослав Лазур відзначив насамперед актуальність проблематики цьогорічних «Закарпатських правових читань» – це і питання національної безпеки, і проблематика Антитерористичної операції, і теми модернізації державного публічного управління, децентралізації та місцевого самоврядування. Чимало доповідей також присвячені питанням кіберзлочинності і проблематиці інтелектуальної власності – тобто актуальним новітнім проблемам, які виникають у сфері приватного права.

Професор Лазур очікує, що наслідком конференції стане не тільки напрацювання конкретних наукових пропозицій, а й обмін досвідом та започаткування нових наукових та освітніх проектів. Вже традиційною особливістю «Закарпатських правових читань» є те, що велика увага приділяється співпраці із європейськими партнерами. Цього року серед пріоритетів – налагодження співпраці на рівні студентських організацій різних вишів.

– Для мене, як декана, дуже важливо, що головними організаторами конференції є молодь – наші студенти, молоді науковці і аспіранти, – каже декан юрфаку УжНУ. – Саме вони у першу чергу створюють таку позитивну і дружню атмосферу конференції, яку сьогодні відзначили наші гості. Коли я знаю, що на факультеті є така молодь, розумію, що старання викладачів юридичного факультету в освіті і науці є недаремними. До речі, одним із стратегічних планів конференції є активізація співпраці саме між студентами різних університетів. У нас достатньо інтенсивно реалізується студентський обмін за програмою Еразмус+, оскільки ми маємо багато університетів-партнерів. Однак хочеться не обмежуватися лише академічним обміном, а ще й активізувати співпрацю на рівні студентських організацій різних вищих навчальних закладів. Можливо, ця співпраця буде не тільки науковою і освітньою, а й матиме краєзнавчий, просвітницький характер. Сподіваюся, за підсумками конференції нам вдасться реалізувати цей задум, - підсумував Ярослав Лазур.

Декан юридичного факультету УжНУ також висловив подяку за допомогу в організації конференції президенту ФК «Минай», кандидату юридичних наук Валерію Пересоляку, а також керівництву Управління ДФС у Закарпатській області в особі Олексія Петріченка та Юрія Сакалоша.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.