Новини

Мустафа Найєм і Сергій Князєв: від закарпатців чекаємо довіри до поліції

25 липня в Ужгороді відбулася зустріч нардепа, а заразом і куратора набору до закарпатської поліції, Мустафи Найєма з ужгородською громадою. 

Був присутнім і Сергій Князєв, новий начальник УМВС України у Закарпатській області .

На зустріч прийшло близько 50 людей, включно із журналістами. Зокрема, серед слухачів були також мер Ужгорода Віктор Погорєлов, його заступник Ярослав Шафар та чимало громадських активістів.

“У нас вже майже все готове. Залишилися лише косметичні моменти. Думаю, сьогодні вже буде прикрашений будинок УМВС. Електронна система працює, сьогодні до кінця вечора вже можна буде її подивитися, а з півночі неділі заповнювати анкети до ужгородської та мукачівської поліції. Що стосується інфраструктури, то ми вже зробили в УМВС кабінет, який працюватиме онлайн. Телефон гарячої лінії вже скоро працюватиме. Дівчата проінструктовані. У нас є повністю всі відповіді і анкети. Окрім того завтра в Ужгород приїде радник міністра, яка займалася процесом у Києві”, - розповів нардеп. 

Вона ж відвідає у понеділок о 9 ранку в будівлі УМВС буде урочиста подія. Пан Москаль і пан Князєв здивують вас новою формою. Будуть також декілька патрульних з Києва, які працюватимуть тут”, - розповів Мустафа Найєм.

Він запевнив, що процес збору анкет буде повністю прозорим.

Нардеп також попросив людей звертатися із пропозиціями покращення проекту, або повідомляти про можливі проблеми.

Зайшла мова і про кількість нових патрульних.

“Ми вийшли на формулу: пaтрульні міліціонери Ужгорода, патрульні міліціонери Мукачева і ДАІ”, - пояснив Сергій Князєв.

Вся ця сума складає 246 людей. До слова, наразі у закарпатських містах є недобір патрульних. Що стосується теперішніх міліціонерів, то їх з роботи не виганятимуть, натомість їм запропонують альтернативну роботу.

До слова, загалом на Закарпатті працює 3500 міліціонерів.

Підготовка майбутніх поліцейських, швидше за все, буде вестися в Ужгороді. Для цього потрібні стадіон, плац, аудиторії і великий комп'ютерний клас для проведення тестування. Одного об’єкта, який уміщав би їх усіх, в Ужгороді поки нема, тож, швидше за все, ці процеси розіб'ють по різних локаціях.

Нові поліцейські складатимуть один підрозділ. Центр керування його буде тут, в Ужгороді.

“Врахуйте, між Мукачевом і Ужгородом траса 40 км. Мабуть, буде якась база посередині. Людям треба десь відпочивати”, - пояснив М.Найєм.
Сума фінансування нової закарпатської поліції все ще вираховується. Зокрема треба доводити до ладу об'єкти під неї.

“Матеріально-технічне забезпечення вже пораховане, але я поки не можу назвати. Єдине, що це спонсорські кошти. Заробітна плата та кошти на утримання згодом будуть введені у бюджет, але старт проекту фінансується з інших джерел”,- пояснив народний депутат.

Він також запевнив, що не знає точного розміру заробітної плати поліції на Закарпатті, однак, доходи усіх поліцейських по всій країні будуть співрозмірні, оскільки підготовка йде однакова.

“Тому і якість буде така сама. І я не думаю, що тут буде легше працювати. Ми не говоримо про зарплату і тому, щоб люди не кидалися у поліцію за нею. У першу чергу це зміни, у першу чергу це вимоги”, - наголосив Мустафа Найєм.

Для розуміння у Києві заробітна плата поліцейського складає 8-10 тисяч.

Набір ново поліції починається у понеділок і завершиться за 2 тижні, 11 серпня. У інших містах цей процес проходив повільніше.

Нардеп переконаний, що мінімальні відмінності набору нової поліції на Закарпатті не матимуть жодного серйозного впливу:

“Те, що проект позаплановий ніяк не впливатиме на його якість. Ніяких ексклюзивів, ніяких виключень, ніяких поблажок, або більш жорстких режимів не буде. - наголосив М.Найєм і прокоментував своє призначення на Закарпатті. - Імен кураторів у інших містах ми просто не знаємо. Ека Згуладзе є заступником міністра внутрішніх справ. Рішення затверджує міністр. По мені рішення приймав Аваков і я впевнений, що він радився з Екою. Я у цьому не сумніваюся”.

“Ексклюзивність Закарпатської області у тому, що цим 246 людям доведеться працювати у вашій маленькій області. Ви всі тут брати, куми, свати. Це ж ваші діти будуть робити. Чи доведуть вони люди до відділку, чи складуть протокол? Чи прийме суд рішення? От за це я переживаю. І успішність цього проекту залежатиме від того, чи доведуть поліцейські правопорушника до кінця, наші закарпатські поліцейські. А те, що їх навчать, це без сумніву. У Києві живе декілька мільйонів, поліцейські нікого не знають, а тут він буде йти по рідній вулиці...”, - каже Сергій Князєв.

Підготовка нової закарпатської поліції і її строки залежать від багатьох факторів. Це і склад лекторів, тренерів, і як швидко їх зможуть привезти сюди, адже підготовка йде одночасно у 6 містах України. Втім завдання МВС передбачає що вже на початку листопада нову поліцію мають ввести у дію.
Сергій Князєв, однак, каже, що це лише частина справи.

“Нам потрібно ввести у нову поліцію 3500 людей, якось їх інтегрувати. Не просто змінити їм форму. І це буде не через п’яту точку”, - переконує головний міліціонер Закарпаття.

Мустафа Найєм про закарпатську міліцію має добру думку:

“Ви думаєте, що міліціонери якісь інші, Вони такі самі люди як і Ви, Вони також радіють, що будуть якісь зміни, Я поки не зустрічав, нікого, хто б показував, що робиться щось проти них. Більше того, цей процес забезпечують саме люди з міліції. Так само було і у Києві Тому ніяких проблем немає”, - повідомив нардеп.

Мустафа Найєм окремо наголосив, що не хоче вплутувати політику у проект набору нової поліції: “Політичне болото є і у Києві, і в Одесі. Тому клановість на Закарпатті не є чимось унікальним. Доки я відповідальний за це проект, жодного коментаря щодо політичних речей не буде. Тому що для мене важливо, аби цей проект залишився поза якимось політичними інтересами”.

Наразі для організаторів головне — довіра до проекту.

Саме тому, згідно закону, субєктивних обмежень до потенційних поліцейських немає. Саме тому набиратимуть не лише дітей міліціонерів, але і тих міліціонерів, які пройдуть конкурс.

“У нас критерій не за походженням, а за тими функціями, які виконуватиме поліцейський, Яка національність, яке походження. Ми будемо дивитися на професіоналізм і звільнятимемо за порушення”, - пояснив Сергій Князєв.

Його підтримав і М.Найєм: “Люди пройдуть 5 етапів тестів. Я довіряю системі, довіряю стандартам, тренерам і громадським активістам, які будуть присутні у процесі. Я довірятиму новим поліцейським. До помилки. Але довіряю”.

Сергій Князєв каже, українці недооцінюють себе. Адже такі самі процеси свого часу пройшли Польща, Словаччина, Угорщина, тож було б неправильним вважати, що ми чимось гірші.  

Так само головним завданням реформи є довіра, щоправда не до системи набору, а вже до самої поліції.

“Головний результат, який ми закладаємо, — це не кількість правопорушень, які ми зафіксуємо, не кількість псаджених. Це довіра. Це єдиний критерій , за яким ми керуватимемося. Є соцопитування, вони будуть проводитися на початку проекту і наприкінці. Можна розкривати купу злочинів, але головний ефект буде тоді коли не буде питань щодо роботи поліції. Наскільки вона буде нашою, наскільки ми будемо їй довіряти”, - наголосив Мустафа Найєм.

Отож у понеділок, 27 липня, о 9:00 всі бажаючі зможуть прийти до головного управління УМВС України у Закарпатській області (Ужгород, пл.Народна, 4) та подати документи до нової поліції.

Окрім того діятиме гаряча лінія для запитань - 031 265 90 10

Онлайн-анкету та детальні умови конкурсу можна знайти за посиланням www.mvs.gov.ua

Ярина Денисюк, спеціально для Zaholovok.com.ua

Кум (не перевірено)

Довіру треба заслужити своєю відданою роботою, а не переодяганням із однієї форми в другу. Щоб в нашій країні поламати мусорський світогляд про службовий обов"язок і честь мундира нам потрібно не меньше 50 років.

нд, 26/07/2015 - 12:07 Постійне посилання
Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.