Мукачівський велосипедист став чемпіоном України

12-14 липня у Львові відбулися чергові старти чемпіонату України зі спортивного орієнтування на велосипедах. Тон задавали байкери з Києва, Закарпатської, Львівської і Харківської областей, серед гостей були навіть представники Великобританії та Чеської Республіки. Чемпіоном у дорослій категорії став 18-річний мукачівець Василь Морозов.

Спортсмени віком від 17 до 55 років змагалися у кількох класах.

Закарпаття на цих змаганнях представляла команда мукачівського СК «Товариш» (тренери Ніна Расчупкіна і Олександр Цепурдей). Тріумфатором серед мукачівців став 18-річний Василь Морозов, який вперше у своїй спортивній кар'єрі зумів вибороти чемпіонське звання в дорослій категорії.

«Поїздка до Львова з самого початку вимальовувалась непростою, – розповів новоспечений чемпіон України, – адже за день до початку змагань разом з Олександром Касьяновим ходили подавати документи на вступ до Львівського університету фізичної культури. Більше 5 годин простояли у черзі! У п'ятницю змагання на короткій дистанції в Рясному розпочиналися, як на мене, дуже пізно – аж о 16-й. Приїхали, розвантажилися, привіталися з суперниками, подивились один одному в очі і відразу розминатися. Я стартував на самому початку. Першу половину 15-кілометрової дистанції їхав лідером, потім відкотився трошки, але під фініш, побачивши своїх головних суперників, почав додавати. Фінішував першим!».

«Наступного дня перші три КП провалив, лише на четвертому вже увійшов в гонку і все пішло нормально: нарощував швидкість пункту до пункту. Дощ перетворив трасу в річку зі слизькими берегами. Бруд з-під коліс вилітала прямо на обличчя, але ніхто не зупинявся. Підйоми долав легко, перше коло проїхав третім, з невеликим відставанням від Касьянова і в кількасот метрах за Стрижаком. Фінішувати з 20-кілометрової дистанції зумів на другій позиції. Дякую тренерам, водію і своєму байку, який не підвів – ви молодці, саме ви зліпили для мене першу перемогу в цьому сезоні. Вона для мене є дуже важливою, після нульового чемпіонату в Чернівцях (там у травні зломив руку) і провального чемпіонату Європи. Далі готуватимусь до наступних стартів у Харкові, головна ж мета сезону – чемпіонат світу, що відбудеться наприкінці серпня в Естонії. Сподіваюся підготуватися до нього якнайкраще», – каже Василь Морозов.