Новини

Мирослав Дочинець отримає титул «Золотого письменника України»

24 листопада на урочистій церемонії у Києві закарпатському письменнику і журналісту Мирославу Дочинцю вручать Елегантну Відзнаку. Мирослав Дочинець потрапив до числа  українських авторів, чиї друковані романи від початку 2000 року перевищили 100-тисячні наклади.

 

 

 

Як виявилося, протягом останніх дванадцяти років найширше визнання читачів мали книжки «патріархів» сучасної української літератури Ліни Костенко, Всеволода Нестайка, Валерія Шевчука, Анатолія Дімарова, Івана Білика, Романа Іваничука, Юрія Логвина, Юрія Мушкетика й, порівняно, молодшої кагорти літераторів - Андрія Кокотюхи, Андрія Куркова, Василя Шкляра, Ірен Роздобудько, Лади Лузіної, Люко Дашвар, Марії Матіос, Міли Іванцової, Мирослава Дочинця, Оксани Забужко, Сергій Жадана, Сімони Вілар та Юрія Винничука. Саме їм вручатимуть нагороди під час «золотої вечірки», хоча усього відзначено 29 «Золотих письменників України». Та оскільки деякі з них живуть і творять поза межами України, й цьогоріч приїхати до Києва на урочисту церемонію не можуть, то, зі слів засновників Відзнаки Тетяни та Юрія Логушів, це з радістю можна зробити наступного року, адже церемонія титулування «Величних Українських Літераторів» буде щорічною.  Про це повідомляється на  сайті bukvoid.com.ua.

 «Золотим письменником України» може стати автор-романіст, чиї твори у формі паперових книжок вийшли українською або в перекладі на українську сумарним накладом понад 100 тисяч примірників в Україні та за кордоном. Автор має бути українцем або громадянином інших країн, щоправда, українського походження або народитися в Україні. 

«Ця відзнака засвідчує, що на українському ринку з´явилися бестселери-книжки, які продаються великими тиражами, а, отже, вони цікаві, захоплюючі, - розповів Юрій Логуш. - Всі автори бестселерів є величними письменниками, адже вони здобули прихильність читачів. То вже історія ставитиме оцінки, хто з них більше або менше гідний цієї відзнаки. Треба визнати, що це досягнення і старшого, й молодого покоління».

 Засновники зізнаються, що не кожен із номінантів міг приїхати до столиці будь-коли, тому обрали дату 24 листопада, коли більшість із них таки могтимуть бути присутні на святі.

 «Це день також є дуже сумною датою, адже тоді вшановуватимемо жертв голодомору, - додав пан Логуш. - Чи не тому ми згадуватимемо письменників 30-х років, яких переважно знищили тієї пори, тобто це буде радість, яка з журбою обнялася... Ми говоритимемо про Фенікса, який воскрес із попелу, і раді, що вперше матимемо можливість зустрітися письменникам усіх поколінь одночасно в одному місці».

«Цьогоріч на «золоту вечірку» для вручення нагород ми запросили 21 письменника-номінанта, - деталізувала Тетяна Логуш. - Вручатимуть нагороди Леонід Кравчук, Мішель Терещенко, посли Голандії, Австрії, Чехії, аташе з питань культури посольства Німеччини Дірк Лехельт, директор польського інституту в Києві Ярослав Годун. Серед запрошених - зірки опери та естради. Загалом це лише старт, тому проводитимемо його на рівні ідеї, - підсумовувала пані Логуш. - Могтиме щось і не вдатися, але добре, що про письменників знову говоритимуть, що ми розбуркаємо літературне коло».

 Побачити подію можна буде в інтернеті й на Першому Національному каналі.

bukvoid.com.ua.

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.