Новини

Мешканці Ужгородщини планують продовжувати відстоювати створення Холмоківської ОТГ

Сьогодні, 3 травня, мешканці сіл, розташованих поблизу Ужгорода,  повторно пікетували Закарпатську ОДА та вимагали позитивного висновку щодо створення Холмоківської об’єднаної територіальної громади. Натомість керівництво області не спішить та зазначає, що сільрадам необхідно привести до ладу всю документацію. Селяни, у свою чергу, звинувачують голову Закарпатської ОДА Геннадія Москаля у навмисному «гальмуванні» процесу децентралізації.

На площі Народній поблизу будівлі Закарпатської ОДА сьогодні зібралися мешканці села Холмок, Сторожниця, Тарновці.  Люди вимагали зустрічі із керівником області Геннадієм Москалем, однак до мітингувальників вийшов його заступник Віктор Мікулін.  Представники громад  зазначили, що не зупинятимуться і у понеділок, 7 травня, знову прийдуть під будівлю ОДА та вимагатимуть надання висновків щодо законності об’єднання сіл у Холмоківськку ОТГ. Якщо наступна зустріч не матиме результату, мітингувальники готові шукати підтримки у столиці.

Нагадаємо, 19 квітня в Ужгороді уже відбувся подібний пікет: тоді зустрічі з керівництвом ОДА вимагали близько 300 людей, які приїхали із восьми сіл Ужгородського району та просили підписати документи щодо створення Холмоківської ОТГ. Минулого тижня селяни також перекривали міжнародну трасу «Київ-Чоп».

Геннадій Москаль пропонував жителям району , які хочуть створення Холмоківської ОТГ, стати частиною Ужгорода, оскільки села  розташовані у передмісті. Також голова ОДА зазначав, що внаслідок створення цієї ОТГ Ужгородський район може втратити половину надходжень до бюджету. А вчора, 2 травня, голова Закарпатської ОДА через свій офіційний сайт порадив сільським радам привести свою документацію у відповідність до українського законодавства:

«Перед тим, як організовувати пікетування, блокування чи перекриття доріг для отримання позитивного висновку щодо створення Холмківської об’єднаної територіальної громади (ОТГ), керівництву трьох сільських рад необхідно привести свою документацію у відповідність до законодавства», – заявив Геннадій Москаль.

Основні зауваження керівництва ОДА: застарілі генплани, які необхідно оновити, невідповідність ставок місцевих податків Бюджетному кодексу України, низка невідповідностей у земельній документації. Також зазначалося, що інвентаризація земель на території сільрад, які хочуть створити ОТГ, не проводилася.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.