Новини

Люди старіють від поганого життя, а не через вік, – лікарі

Більше 25% жителів Закарпаття  – люди похилого віку. Старожилів в області – більше 1500. Як стверджує головний закарпатський геріатр Ірина Ілиньо, кожна людина старішає індивідуально. Є також чинники, які обумовлюють не біологічний, а соціально-психологічний вік людини. І саме соціальна смерть людини часто випереджає біологічну на декілька років.  

За словами Ірини Ілиньо, у віковій структурі населення стрімко збільшується відсоток людей старших вікових груп. «За даними ООН, у 2025 році їх чисельність перевищить 1,121 млрд осіб – у 5 разів більше, ніж у 1950 роком. В Україні частка осіб, старших 60 років складає 20,4%. У Закарпатській області 25,5% населення – це люди похилого віку», – розповіла під час прес-конференції у прес-центрі УОЗ Ірина Ілиньо.  

Як стверджує лікар, кожна друга людина старших вікових груп щороку отримує нове захворювання і має уже 2 і більше захворювань. «У людей похилого віку є основні групи захворювань: онкологічні, серцево-судинні,  неврологічні, дихальні, шлунково-кишкові та захворювання, пов’язані зі старістю (у людей після 90 років)», – розповідає Ірина Ілиньо.  Однак, найчастіше на здоров’я і на життя людини впливають психологічні чинники. Пані Ірина вважає, що саме через некомфортне відчуття себе у соціумі, людина старшого віку закривається у собі і вмирає соціально, а через деякий час наступає і біологічна смерть.   

Лікар стверджує, що «психічні та фізичні страждання разом із самотністю руйнують почуття гідності людини аж до повної деградації особистості, з депресіями та схильністю до суїциду. Потрібно стимулювати у пацієнта бажання жити. Бо соціальна смерть часто випереджує біологічну на декілька років, прискорюючи останню», – підкреслює пані Ірина.  

Продовження читайте у розділі "Життя по-закарпатськи".

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.