Новини

Лікарі-іноземці навчали ужгородських медиків розпізнавати хвороби

Закарпаття стало десятим регіоном, де проводиться міжнародний науково-практичний симпозіум, присвячений питанням діагностики та лікування імунодефіцитних розладів у дітей. Авторитетні лікарі і вчені з України, Італії, Білорусі, Літви  та Угорщини навчали педіатрів та сімейних лікарів області  як своєчасно розпізнати небезпечну хворобу. Навчання відбувалося в рамках Центрально-Східноєвропейського проекту «J-projekt».

 За словами головного дитячого імунолога МОЗ Людмила Чернишової, офіційно в Україні нараховується близько 1,5 тисячі дітей з цією патологією (в Закарпатті стоїть  на обліку 30 дітей). Проте, реальна їх кількість у рази більша. Адже ця хвороба не дуже відома практикуючим лікарям – педіатрам та «сімейникам», хоча перші її прояви вже можуть спостерігатися у дитини вже з 3 місяців після народження. Раніше такі діти не доживали до 10-13 років і помирали від різних бактеріальних ускладнень та незворотніх змін в організмі. Нині ж на озброєнні лікарів-імунологів є препарати, введення яких один раз на місць дозволяє звести до  мінінмуму всі ризики для життя дитини. Ці препарати потрібно приймати як інсулін діабетикам – постійно.   

Фахівці наголошували на необхідності своєчасного скеровування до імунолога частохворіючих дітей. Адже, якщо у дитини частіше ніж 5-6 разів на рік трапляється різні простудні захворювання з ускладеннями (пневмоніями, отитами, бронхітами), якщо попри  антибактеріальну терапію не вдається досяти одужання – обов»язково потрібно пройти поглиблене обстеження імунного статусу дитини у фахівця-імунолога.   

Окремо на конференції наголошувалось на неприпустимості призначення  та безсистемного вживнаня імунотропних препаратів. Визначення необхідності  застосування цих ліків – пререготива  виключно імунолога, а не педіатра, сімейного лікаря чи провізора в аптеці, – повідомили у прес-центрі УОЗ.  

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.