Новини

КВУ розповів про попередні результати виборів на Закарпатті

В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція голови закарпатського осередку КВУ Дмитра Тужанського щодо ходу та попередніх підсумків дня голосування. У заході взяли участь Федір Шандор, керівник Карпатського центру полінгових досліджень та Віктор Пащенко¸ керівник Закарпатського інституту політичних досліджень.

За словами Дмитра Тужанського, вибори на Закарпатті пройшли нормально, хоча насторожувала ситуація з бюлетенями, які завезли в область тільки за два дні до виборів. «КВУ має всі підстави говорити, що в Ужгороді на вибір громадян суттєво вплинув підкуп виборців, - заявив Дмитро Тужанський. - На жаль, доказів ніхто не надасть. Дуже обмаль заяв, і дуже дивно, бо був і публічний шум, а дій немає». За попередніми даними, лідерами в боротьбі за посаду міського голови є Б.Андріїв та колишній мер С.Ратушняк.«Ужгород залишиться проблемним містом до листопада, другий тур буде дуже ризикованим. Саме  у цей період розпочне свою роботу нова поліція, подивимося, як спрацює», – додав Дмитро Тужанський.

За попередніми даними КВУ, є очевидний лідер на посаду мера Мукачева – Андрій Балога, висока ймовірність, що залишаться на своїх посадах мери Перечина, Виноградова, Тячева і Хуста, а до облради пройдуть точно п’ять політсил – «Солідарність», «Єдиний центр», «Батьківщина», «Відродження», об’єднаний список від місцевих угорських партій – КМКС, інші під питанням. «Результат об’єднаних угорських політичних сил – це абсолютна перемога у Берегові мера Золтана Баб’яка (понад 75%) та рекордні дані партії на Виноградівщині та Берегівщині», – відзначив Дмитро Тужанський. Він також зауважив, що вперше за останні п’ять років на Закарпатті зросла явка виборців – 25 жовтня проголосували понад 49% громадян, включених до списків. В Ужгороді на дільниці прийшли 53%.

Віктор Пащенко, який здійснював один з екзит-полів на Закарпатті зауважив,  що результати «потребують осмислення з часом». «В умовах нинішньої суспільної ситуації соціологія не спрацьовує. 25% приблизно стабільно відмовляються від анкетування під час екзит-полу, певно у цьому приховано те, що соціологія показує не ту картину, яку згодом показує реальний результат. Крім того, якщо маємо додатковий фактор впливу, а він був, тому соціологія показала такий дивний результат, - каже Віктор Пащенко. -

Я не маю остаточної відповіді на це питання, але прихильники демократичного табору більш відкриті йдуть на контакт, говорять, за кого голосують, а ті, хто проголосував, десь відчувають вину і уникають прямих відповідей».  

Федір Шандор зауважив, що при екзит-полі, які проводив Карпатський центр полінгових досліджень теж фіксувалися дивні речі. «Та партія, яка мала зайти в обласну раду, не зайде, хоча за неї заявляли і був високий відсоток. У той же час та партія, яка взагалі не звучала, проходить в облраду за рахунок двох районів», - каже експерт.

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.