Квартири в Ужгороді подорожчали нa 60%

Квартири в Ужгороді подорожчали нa 60%

Онлайн-сервіс безкоштовних оголошень OLX вивчив, як змінилися ціни на вторинному ринку житла в Україні за рік.

Незважаючи на те, що в доларовому еквіваленті середня ціна на 1-кімнатну квартиру в Україні не виросла и навіть дещо знизилася, у гривні ціни піднялися практично в 2 рази, що привело до суттєвого зниження попиту покупців.

Якщо в доларовому еквіваленті квартири на вторинці подешевшали в середньому на 14%, то в гривні ціни виросли на 75%. Враховуючи те, що добробут українців не покращився, такий скачок у цінах не міг позитивно вплинути на попит – у кінці року квартири на вторинному ринку купували набагато рідше. Так, кількість закритих угод на OLX в листопаді скоротилася в 3 рази порівняно із січнем 2014 року.

У січні 2014 року середня ціна за 1-кімнатну квартиру на вторинці по Україні складала 254 023 грн., або $31 753 (курс 8,0). У столиці житло було найдорожчим. За 1-кімнатну квартиру просили біля 400 тис. грн., тобто $50 тис. Традиційно високими були ціни в містах-мільйонниках, а також у Севастополі та Сімферополі. За найнижчою ціною можна було придбати квартиру в Кіровограді – трохи більше 170 тис. грн.

До кінця року, разом із курсом долара, злетіли й ціни в національній валюті на житло. Середня вартість 1-кімнатної квартири на вторинці досягла 445 974 грн., хоча в доларах ціна знизилася до $27 873 (курс 16,0).

Уперше столичні квартири виявилися не найдорожчими. Сподіваючись на російських покупців, кримчани значно підняли ціни. Якщо в січні в Севастополі вартість «однушки» на вторинному ринку не досягала $50 тис., то в грудні дешевше ніж за $56 тис. знайти щось нелегко.

У зв’язку з військовими діями на сході України, у доларовому еквіваленті обвалилися ціни на житло в Донецьку й Луганську. Падіння склало понад 70%. У гривнях вартість виросла, хоча й незначно. На цей момент найдешевші квартири в Україні продаються в Луганську.

Ще декілька цікавих тенденцій помітили аналітики OLX. Вінниця обігнала за вартістю житла на вторинці місто-мільйонник Харків. А «мільйонник» Дніпропетровськ і зовсім опустився на 10-у позицію в списку.

Що ж до Ужгорода, то тут вартість житла також значно зросла. Якщо на початку року містяни просили за однокімнатну квартиру 228 027 і займали 16 місце у рейтингу, то вже на кінець року ця сума зросла до 363 445 , однак потзиція у рейтингу залишилася незмінною. 

Оксана Венгровська, PR-менеджер OLX.ua

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання
Loading...