Новини

Квадратні метри у нових квартирах дешевші, ніж у старих, - думка експерта

З проблемою пошуку чи продажу житла бодай раз у житті, але стикався кожен. Звідси – й одвічна актуальність теми ріелторства. Тож яка сьогодні ситуація з нерухомістю в Ужгороді? Які квартири є найдоступнішими? На ці та інші запитання  сайту Zaholovok.com.ua відповів директор агенції нерухомості «Deli»  Руслан Плотніков.

Як давно Ви в цій професії? І чому саме обрали її?

В  бізнесі, пов`язаному з нерухомістю, я з 1998 року. Саме з того часу почалася моя ріелторська кар’єра й, власне, існування фірми «Делі». Для мене це був досить сміливий крок, адже за освітою я військовий. Звісно, згодом, у 2001 році, я здобув ще й освіту ріелтора (закінчив курси Західноукраїнського колегіуму ріелторів на базі Львівської політехніки).

 

Руслане Валерійовичу,  а яка зараз ситуація з ринком нерухомості в Ужгороді?

Думаю, що така ж хаотична, як і загалом в Україні. Причиною цього є однозначно відсутність законодавства, яке б могло взяти під свій контроль ріелторську діяльність. Ніяких законодавчих актів, які б регулювали цю сферу бізнесу, на жаль, в нашій країні зараз немає. Хоча ріелторський ринок дуже успішно живе і процвітає.

 

Чи важко людині добитися успіху в цій сфері?

Так, досить проблематично. Пояснюю причину: візьмемо, до прикладу, юриста, який фахівцем може бути у вузькій сфері —  кримінальній або цивільно-правовій. Ріелтор же має бути фахівцем у багатьох галузях. Він має бути психологом, щоб вміти правильно спілкуватися із людьми; юристом, щоб знати законодавство в сфері нерухомості; і навіть архітектором та землевпорядником.

 

З якими проблемами може зіткнутися людина, яка шукає собі житло?

Таких проблем може бути безліч. Знаєте, поки людина з ними не зіткнулася, може й не розуміти з чим має справу. Не лінуюся кожного разу повторювати: звертайтеся до фахівців, тому що вигідно продати нерухомість, а головне - безпечно, самотужки досить складно. Взагалі, ця справа пов’язана з певним ризиком. Зараз нерухомість коштує недешево. Тому, якщо людина зважилася на продаж чи покупку, то я б однозначно радив не робити це самотужки, а звернутися за допомогою до професіоналів.

 

Які квартири користуються найбільшим попитом серед Ваших клієнтів?

Завжди хітами продажу були і лишаються саме однокімнатні квартири. Це пов’язане з тим, що вони є найдешевшими. До речі, на сьогодні квартири найчастіше продаються саме в новобудовах. Як це не парадоксально звучить, тепер квадратні метри у нових будинках коштують дешевше, аніж у старих.

 

Чи правда, що в Ужгороді ціни на квартири майже такі ж, як у самому центрі Будапешта?

Повірте, це все чутки. Цієї весни я відвідав Європу: був у тому ж Будапешті, Відні, Брно та Лісабоні. І мені як ріелтору були цікаві ціни на нерухомість у Європі. Там вони десь на 20-30%  вищі, ніж в Ужгороді. Зауважте, що у європейців ціни в євро, а у нас - в доларах. 

У процесі пошуку нового житла або його продажу дуже легко  потрапити  до рук аферистів. Що можете порадити, щоб уникнути такої прикрості?

Є така народна мудрість: скупий платить двічі. Люди помилково думають, що самі все зможуть, самі все знають. Але, як показує практика, все далеко не так. Не скажу, що афери занадто часте явище на ринку нерухомості Ужгорода, але вони все-таки трапляються. Тому, я завжди раджу звертатися до фахівців. У такому разі хочу зауважити на слові «фахівець». На ринку нерухомості у місті працює приблизно 70 ріелторських  фірм. З них фахівцями я можу назвати не більше десяти. Як правило, великий процент агентів поняття не мають, чим займаються. Такі псевдо-фахівці ще плюс до всього ні за що не відповідають. Вважаю, що фірма, яка займається ріелторською діяльністю, як мінімум має мати свій власний офіс та досвід роботи не менше 3-5 років. І працювати у ній мають люди з відповідною освітою.

 

А чому ж тоді так багато непрофесіоналів у цій сфері?

Багато хто думає, що професія ріелтора — хороша можливість заробити легкі гроші. Просто показав квартиру і вже маєш фінансову винагороду. Повірте на слово, якщо людина не є спеціалістом у цій сфері, то й роботу виконати добросовісно не зможе. А страждати від цих «послуг» потім будуть клієнти, які звернулися не до того фахівця.

 

Руслане Валерійовичу, що Ви можете насамкінець побажати нашим читачам, які цікавляться ринком нерухомості?

У першу чергу, хочу побажати Вам мати хорошу затишну оселю, де завжди був би домашній затишок та тепло. І не забувайте, що скупий платить двічі, тож не ризикуйте Вашими грошима і нерухомістю — довіряйте її професіоналам!

Оксана Нірода

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.