Новини

Кандидати у мери Ужгорода ледь не посварилися на представленні програм

Сьогодні, 19 жовтня, під час представлення своїх програм кандидати на посаду міського голови Ужгорода дійшли до емоційних суперечок та взаємних звинувачень щодо того, хто на кого працює й чиї інтереси захищає. Зокрема, екс-мер Ужгорода Сергій Ратушняк закликав діючого голову Закарпатської облради Володимира Чубірка «покаятися перед громадою» за співпрацю з ЄЦ, на що той відповів тією ж порадою: "Покайтесь ви, Сергій Миколайович". 

В Ужгородському прес-клубі громадська організація "Молодіжний ініціативний "За професійну діяльність" у рамках проекту "Відкриті та чесні вибори" провела зустріч кандидатів на посаду міського голови в м. Ужгород.

Олег Муртазін зауважив: «Наразі у місті не стільки негаразди турбують, як закритість влади. Уся інформація, що стосується мешканців, повинна розміщуватися на сайті міськради. Усі заходи, організовані владою, повинні бути прозорими, особливо щодо витрачених на них коштів». Кандидат торкнувся і питань якості доріг, способів контролю за їх ремонтом. А також розповів про змістовне дозвілля для молоді, розвиток спортивно-туристичної галузі. Зокрема, про необхідність басейну.

Вікторія Слюсаренко: «У моїй програмі конструктивно сформульовані 3 напрямки: комфортне проживання у  місті Ужгороді: модернізована економіка, а не стихійні ринки; освічені, здорові і відповідальні ужгородці. Програмні цілі хочу реалізувати за рахунок прозорості виконання бюджету. Наразі мешканці не мають змоги дізнатися, які програми з якими бюджетами реалізовуються в Ужгороді. Я впевнена, що моя програма буде ефективною, Ужгород стане успішним містом із багатими та здоровими людьми».

Ярослав Шафарь: «Пройдуть вибори і хтось стане мером. Це має бути сильна людина, оскільки ви бачите, що робиться зараз. Ефективність виконаних робіт в умовах обмежених ресурсів повинна бути особливо високою».

Сергій Ратушняк: «У 91 році на радощах, що позбуваємося комунізму, ми обрали комуніста, почалася криміналізація економіки. За Кучми все, що годувало країну, було переписано на 10 сімей і сателітів, тобто прислугу. На хвилі повстання проти розкрадання країною Медведчуком прийшов Ющенко, який зробив повне знищення ідей Майдану. Оточення набралося грошей і зникла ідея середнього класу. І зараз – повна криміналізація суспільства. А, говорячи про місцеві вибори, хочу сказати, що є певні потреби і певні можливості. Про це не говорять шановні кандидати, хоч я бажаю всім їм успіхів. Не буде у нас ні басейнів, ні муніципального транспорту, бо нема на це коштів. Будучи мером, я спочатку вирішив питання зарплат, відміни талонів, потім – енергозбереження. Тепер стоїть питання прибрати двори, краще, ніж у Словаччині. Барва, відома як Єдиний Центр, узурупувала Закарпаття, я йду, щоб прибрати цю монополію, щоб мільярди не осідали у цій сім’ї і потім за ці гроші не скуповувалися виборці.

У нас нема активної позиції, не маємо права штрафувати тих, хто смітить, не маємо права розігнати стихійні ринки.

На 70% депутатський корпус буде сформований чисто з братви. Звертаюся до посольств усіх країн світу із закликом приїхати і подивитися, що партії, які мали 0-0,3 % рейтингу, будуть отримувати у нас 5-10-20 або й 60% голосів. Це загроза криміналізації влади, а це кордон з Європою».

Олександр Бедейпояснив, у чому полягає суть партії 5.10. За його словами, тільки зменшення податків і створення справедливих податкових ставок зможе скинути з людей кайдани податкового рабства, а також привабити до Ужгорода інвесторів. Інакше, за словами О. Бедея, гроші до Ужгорода не прийдуть. «Квітуча держава і Ужгород – місто мрії – це можливо лише після впровадження стратегії 5.10», - каже О. Бедей.

Володимир Чубірко: «Найбільша біда – створення корупційного середовища змалку. У школи батьки купують парти, у садки – ліжка. Місто має на це кошти і повинно фінансувати такі речі. Друге питання – призначення керівників. Це повинно відбуватися публічно. Тоді керівнику можна дати бюджет і позбавити тиску управління. Можемо тоді дати додатковий ресурс кожному закладові. Тоді колектив має можливість заощадити кошти, зекономити, а решту спрямувати на соціальні виплати працівникам». Також кандидат пояснив, як, згідно з його програмою, можна налагодити медичну сферу (забезпечення мешканців медикаментами), створити муніципальний транспорт тощо.

Зустріч проводилася з метою висвітлення інформації про кандидатів для мешканців м. Ужгород, щоб останні могли зробити свідомий вибір та обрати гідного кандидата. Дана зустріч не має на меті політичну агітацію чи антиагітацію.

Проект реалізовується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.