Новини

Європа наполягає на проведенні реформ в Україні

Представництві ЄС наполягають на невідкладному проведенні реформ, передбачених Угодою про глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі між Україною та Євросоюзом. Передусім, Україна повинна стабілізувати макроекономічну ситуацію та виконати рекомендації Міжнародного валютного фонду.

Про це у середу на третій щорічній конференції The Tiger Conference у Києві сказав голова Департаменту торгівлі та економіки Представництва Євросоюзу в Україні Ніколас Бурдж, передає Укрінформ.

«Угода про глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі є пакетом реформ. Вона є планом для трансформації України. ... Необхідно вжити основних заходів, мають бути закладені основи, щоб Угода була успішною. По-перше, необхідно стабілізувати макроекономічну ситуацію, що означає робити те, чого вимагає МВФ», - сказав він.

Бурдж також наголосив, що Україна має провести реформу фінансового сектору, щоб компанії могли отримати доступ до фінансування, а також реформувати «Нафтогаз», «щоб усунути цю чорну діру з економіки».

За словами Бурджа, реалістичним планом на 2015 рік є запровадження контролю над збором доходів та витратами.

Він також наголосив на важливості продовження антикорупційної реформи в Україні. «Продемонструєте публічно, що ніхто не стоїть вище над правом та всі рівні перед законом. Це вимагатиме великої політичної волі. Ми багато говоримо про боротьбу з корупцією у цій країні, але зараз є можливість зробити це», - зазначив Бурдж.

Крім цього, експерт з ЄС підкреслив необхідність проведення судової реформи, яка б захистила бізнес, у тому числі, малий, від захоплень та поглинань, а також реформування держапарату та зменшення витрат на нього.

 «Зараз є вікно можливостей для того, щоб ці заходи були проведені. Вони мають бути зараз проведені, щоб у бізнеса була впевненість, а також була впевненість у зовнішніх інвесторів, що в цій країні відбудуться позитивні, довготривалі зміни, щоб реформи та Угода про глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі були успішними", - резюмував Бурдж.

Нагадаємо, застосування Угоди про ЗВТ з ЄС було відтерміновано до 31 грудня 2015 року.

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.