Новини

Громадський міст Вишеграду для України проходить через Закарпаття

З 1 лютого цього року на Закарпатті триває виконання проекту «Громадський міст Вишеграду для України», який фінансується в рамках програми східного партнерства Міжнародного Вишеградського Фонду та впроваджується Центром українсько-угорського регіонального розвитку (www.umti.org).


Перша зустріч між громадським сектором Закарпаття та експертами зі Словаччини була організована з 20 по 24 квітня в м. Берегово на тему «Зміцнення співпраці громадського сектору та створення мережі громадських організацій». Лекторами заходу були Марія Кульчар – директор та Петер Кмоттрік – тренер з організації Інформаційний центр «Форум». На заході були присутні і експерти Вишеградського Фонду, Ленка Бучкова - координатор проекту, яка під час виступу представила учасникам діяльність Фонду та актуальні оголошення проектів Вишеградського Фонду. Під час роботи учасники мали можливість ознайомитися з основними принципами партнерства, їхніми діями, найпоширенішими проблемами та способами їхнього вирішення. Захід ділився на теоретичні та практичні заняття, де через гру-симулятор та на прикладі конкретних вивченнях справ досліджувались різноманітні проблемні питання.

З 9 по 13 червня в м. Берегово відбулася друга робоча зустріч на тему «Фандрейзинг – альтернативні методи збору коштів, за участю експертів партнерської організації Чеський центр «Фандрейзингу» (Прага, Чехія), яку проводили - Яна Ледвінова директор та Ян Кроупа тренер. У зустрічі взяли участь представники громадських організацій Закарпаття, які ознайомились з концепцією, технологією фандрейзинга та вдалими прикладами чеських партнерів. Основними темами зустрічей були: чому саме організації повинні займатися фандрайзингом, індивідуальні пожертви, корпоративна благодійність, будівництво стратегічного партнерства, планування фандрайзингової кампанії, довготривале забезпечення ресурсами. На заході були присутні і експерти Вишеградського Фонду, Ярі Ференц - координатор проектів східного партнерства.

Наступні дві робочі зустрічі в рамках проекту будуть проводитися з 15 по 19 вересня 2015 року під назвою «Співпраця громадських організацій з органами влади» за участю партнерської організації з Угорщини (Неприбуткової спілки громадської мережі Веспремської області) та з 10 по 14 листопада 2015 року під назвою «Співпраця громадянського суспільства між меншістю і більшістю населення» за участю партнерської організації з Польщі (Фонд мережі «Добра»).

Очікувальний результат від даних заходів - це зміцнення діяльності та співпраці громадського сектору України, завдяки адаптованому і практичному досвіду Вишеградської четвірки. Тому у виконанні проекту беруть участь експерти з усіх країн Вишеградської четвірки, задля передавання досвіду успішно діючому сегменту громадської співпраці своїх країн. Для представлення результатів проекту у січні 2016 року буде організовано Громадський Форум, куди заплановано запросити всіх представників громадського сектору Закарпаття та всіх партнерів Вишеградської четвірки.

Організатори вважають, що успішне виконання запланованих заходів та подій проекту є вкрай важливим для демократичних перетворень в Україні; завдяки забезпеченню можливості для навчання та наданню технічної допомоги проект зосередить увагу на таких конкретних та практичних сегментах громадського сектору, завдяки яким в майбутньому організації регіону зможуть працювати відповідно до європейських стандартів.

Загальна мета Проекту: зміцнення діяльності та співпраці громадського сектору України завдяки залученню адаптованого і практичного досвіду Вишеградської четвірки. У нинішній економічній і соціальній ситуації, активно працюючим громадським організаціям України дуже важливо ознайомитися з альтернативними методами збору коштів, та з можливостями співпраці з органами влади, задля зміцнення співпраці суспільства з меншістю і більшістю населення, для більш ефективного представлення інтересів громадськості, вивчаючи і використовуючи національні особливості Вишеградської четвірки.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.