Новини

Фізики УжНУ отримали великий грант від «Горизонту-2020»

«Горизонт-2020» – найбільша програма Європейського Союзу, спрямована на фінансування досліджень та інноваційних розробок. Вона є фінансовим інструментом, що спрямований на забезпечення конкурентоспроможності Європи у світі з бюджетом близько 80 млрд євро.

Здобути ґрант цієї Рамкової програми ЄС дуже престижно, тож і нелегко, – розповідає Медіацентру УжНУ професор Василь Різак. Європейські науковці пишаються самою участю в цьому механізмі. 

Тим вагомішим видається успіх ужгородських фізиків, які віднині працюватимуть у напрямку досконалої науки, підпунктом якої є створення наукової інфраструктури світового рівня. Партнерами фізиків закарпатського вишу у реалізації завдань цього проекту стали такі країни, як Італія, Швеція, Бельгія, Нідерланди, Німеччина, Велика Британія.

Науковцям кафедри твердотільної електроніки з/с інформаційної безпеки фізичного факультету УжНУ спільно з європейськими колегами вдалося здобути ґрант завдяки актуальній дослідницькій темі, тривалій історії фізичної школи на Закарпатті, а також випускникам, які нині працюють у різних наукових школах Європи та світу. Тривала і тісна співпраця колективу кафедри твердотільної електроніки з/с інформаційної безпеки зі Словацькою академією наук (проф. Карол Флахбарт), Карловим університетом у Празі (проф. Владімір Матолін), Кошицьким університетом імені Шафарика (проф. Олександр Фегер), Пряшівським університетом (доц. Владімір Шебень) та іншими європейськими науковими установами дозволила тримати руку на пульсі сучасних європейських наукових досліджень. До прикладу, протягом року, цілком можливо, відбудеться захист дисертації аспіранта Адальберта Барти, який працює над дослідженням взаємодії інформаційних біомолекул з поверхнею ТіО2, що є складовою глобальної проблеми, котру науковці вирішують на шляху створення штучного мозку.

Тож УжНУ здобув ґрант програми «Горизонт-2020», який передбачає фінансування в обсязі понад 3 мільйони євро. Керівник проекту від УжНУ, професор, завідувач кафедри Василь Різак, а також доцент Н. Попович, асистент В. Кузьма, аспірант А. Барта готували ідею власного проекту півтора року. Згадуючи напружений час підготовки, Василь Різак зауважує, що лише в серпні 2015 року набула чинності Угода між Україною і Європейським Союзом про участь нашої держави у програмі «Горизонт 2020», яка відкривала доступ до європейського фінансування і наукових баз. В українських учених з’явилася нагода стати ініціаторами, координаторами і головними виконавцями європейських проектів.

Детальніше про це читайте на Медіацентрі УжНУ. 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.