Новини

Фестиваль DocudaysUA вирушає у щорічні мандри Україною

Головна тема цьогорічного фестивалю має назву «Чотири градуси» та присвячена проблемі зміни клімату й захисту довкілля. Екологи прогнозують: до кінця сторіччя саме на стількипідніметься середня температура на Землі, що спровокує природні катаклізми на планеті. Фестиваль пропонує відвідувач(к)ам стати каталізатором змін і подивитися на питання захисту довкілля з різних точок зору – не лише через кіно, а й через правопросвітницькі та правозахисні заходи, дискусії, екоакції.

Благодійна організація «Комітет Медичної Допомоги в Закарпатті» нагадує, що XIV Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA триває:

Місце проведення: культурно-історичний центр «Совине гніздо» (вул.Ракоці,2), 18 :30.

27 жовтня 2017

Історія зимового саду / The Winter Garden’s Tale/ Семен Мозговий/Україна 2017

Це короткометражний фільм, який було створено за фінансової підтримки Docudays UA у рамках проекту «The Guardian прямує в Україну». Він став одним із трьох фіналістів цього всеукраїнського конкурсу.На прикладі особистої історії маленької людини, залишеної, здавалося б, за бортом сучасності, автори стрічки показують, як всіма правдами й неправдами стара ідеологія чіпляється за життя та, немов бур'ян, проростає в будь-яких умовах.

Домашні ігри / Home Games/Аліса Коваленко/Великобританія, Україна, Франція / 2017

Фільм зображує життя Аліни Шилової, 20-річної киянки, яку може врятувати від бідності захоплення футболом. Наразі дівчина професійно займається спортом, але обставини складаються неоднозначно: раптово помирає мати Аліни, і на руках у юної спортсменки лишаються маленькі брат і сестра – 6-річний Ренат і 7-річна Регіна. Аліна стає їм за матір. Її спортивна кар’єра на межі провалу.  Уся їхня сім’я мешкає у тісній однокімнатній квартирі. Аліна хоче для брата і сестри кращого дитинства, ніж було у неї. Чи вистачить їй сили, аби впоратись з усіма труднощами? Як виграти матч свого життя, коли можливості і обставини проти тебе?

Укриття / Refuge/ Анастасія Максимчук/ Україна / 2016

Історія зоозахисника і доґхантера, які стикаються в невидимій війні за визначення поняття людяності в країні, де занадто часто громадяни змушені діяти замість уряду.

28 жовтня 2017

Audience Emancipated: Боротьба за кінотеатр «Емек» / Audience Emancipated: The Struggle for the Emek Movie Theater/ Emek Bizim İstanbul Bizim/ Turkey / 2016

Фільм «Audience Emancipated» – це хроніки боротьби у серці Стамбула, що стала однією з найбільш значимих і проклала шлях до протестів на площі Таксім. Вона розгортається довкола кінотеатру «Емек», який зруйнували всупереч волі людей та на шкоду спільному благу, перетворивши його на торговий центр. Фільм показує цю боротьбу з погляду активістів та глядачів. Він складається з відеозаписів, які зібрали учасники протесті, а відтак має на меті відобразити спільне бачення людей, які відстоювали своє право на місто. Фільм транслює ідею нової публічності, яка стала видимою завдяки протестам довкола парку Ґезі, на кіноекран шляхом політичної мобілізації.

Спільна акція – флеш моб : SAVE Uzhhgorod .

Дискусія та обговорення за участі :

Ліни Дегтярьової – художниці, урбаністки, дослідниці архітектури модернізму

Тетяни Літераті – журналістки, авторки статей «Втрачений Ужгород»

29 жовтня 2017

Процес: Російська держава проти Олега Сенцова / The Trial: The State of Russia

vs Oleg Sentsov/ Аскольд Куров/ Естонія, Польша, Чехія / 2017

Олег Сенцов – український режисер, активіст Євромайдану, кримчанин. Після анексії Криму Росією став активним противником окупації. У травні 2014 року його заарештували співробітники російської служби безпеки, висунули йому звинувачення у плануванні теракту та перевезли до Москви. Після більш ніж року перебування під вартою, його засудили до 20 років ув’язнення попри той факт, що він давав свідчення під тиском, а доказів було недостатньо. Своєї провини Сенцов не визнав.

Флеш-моб : Free Сенцов и Кольченко /

Написання поштівок політв’язням

 

Партнерами фестивалю в областях України є 53 провідні молодіжні, громадські та правозахисні організації та 195 кіноклубів медіа-просвіти з прав людини Docudays UA. Детальніше з програмою регіональних показів можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Мандрівного фестивалю Docudays UA www.traveling.docudays.org.ua.

Мета Мандрівного фестивалю

Сприяти популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.

Місія Мандрівного фестивалю

Ми створюємо можливості для кожної людини в Україні дивитися найталановитіше та найактуальніше документальне кіно з усього світу. Таким способом сприяємо розвитку критичного мислення, формуванню активної громадянської позиції та ставленню до людської гідності як до найвищої цінності.  Реалізуючи нашу місію, також сприяємо популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.

Фестиваль – неполітичний і некомерційний.

Організатори

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Громадська організація «Південь»

Благодійна організація «Фонд милосердя та здоров’я»

ГО «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв»

 

Партнери

Державне агентство України з питань кіно 

Міжнародна мережа кінофестивалів з прав людини 

 

Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA проходить за підтримки Посольства Швеції в Україні

 

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.