Новини

Феномен Балоги або в чому секрет успіху закарпатського політика

От і завершився підрахунок голосів на позачергових виборах до ВРУ. Закарпатці підтримали тенденцію і масово голосували за Партію чинного Президента та чинного прем'єра. Поряд з тим цікаво постало питання мажоритарників, адже переможців на п'яти округах і політологи, і прості закарпатці знали з самого початку. Серед них були троє братів Балог: Віктор, Іван. Павло, а також їх двоюрідний брат Василь Петьовка.

Ні для кого не секрет, що закарпатці не надто яскраво представлені в українській політиці. Чи то менталітет не дозволяє, чи то відстань. То в чому ж полягає “політичний геній” родини Балог? Аби отримати відповідь на це запитання Zaholovok.com.ua вирішив проаналізувати біографію найвідомішого з братів - Віктора Балоги.

Аби читачі розуміли масштаб цієї персони, коротко перерахуємо список його політичних досягнень: тричі народний депутат, двічі закарпатський губернатор, мер Мукачева, глава Секретаріату Ющенка, двічі міністр-надзвичайник. А на додаток ще й далеко не бідна людина...

З чого все починалося

Віктор Іванович народився 15 червня 1963 року у селі Завидово Мукачівського району. Його батьки Іван Павлович Балога та Марія Василівна одружилися за рік до того у жовтні 1962. Їхнім першим сином став саме Віктор. Через три роки у родини народився другий син Іван, а вже у 1977 році з'явився на світ і Павло.

Двоюрідний брат політика Василь Петьовка з'явився на світ у тому ж таки Завидові взимку 1967-го. Щодо нього місцеві опоненти навіть склали жарт: пам’ятник у Мукачевому Кирилу і Мефодію – це "Балога вчить грамоті Петьовку".

Після закінчення восьмирічної школи в селі Завидово у 1978 році Віктор Балога навчався в середній школі села Загаття Іршавського району, яку закінчив у 1980.

З 1980 по 1984 був студентом Львівського торгово-економічного інституту, де здобув вищу освіту за спеціальністю «Товарознавство і організація торгівлі продовольчими товарами». Одразу по завершенню навчання молодий хлопець потрапив до лав Радянської Армії. Півтори роки свого життя він провів у гарнізоні танкових військ під Чернівцями.

Віктор Балога одружив старшого сина

Тут уже розпочався трудовий шлях Віктора Балоги. З січня 1986 по жовтень 1992 майбутній політик займав різноманітні товарознавчі посади на Закарпатських організаціях.

Буремні 90-ті роки принесли політикові перші успіхи, адже з 1992 року він став директором ТОВ «Рей — Промінь» у Мукачеві. Опісля Віктор Балога став головою правління мукачівської мережі продуктових супермаркетів «Барва». Це було у 1998 році. Десь з того часу Віктор Балога постав перед нами як політик.

До слова цей період життя Віктора Балоги деякі джерела пов'язують з кримінальними елементами, але документальних підтверджень тому ніхто не наводив.

Наразі Віктор Балога одружений, на лікарці-терапевтці Оксані має трьох дітей: двох синів Андрія (1988) та Павла (1994) і доньку Софію (1999). А ще політик має купу ворогів і чимало скандалів навколо своєї персони.

Віктор Балога під час служби у Чернігові

Друг Медведчука

Як повідомляє Корреспондент, у 1997 році Віктор Балога вступив до партії Віктора Медведчука СДПУ (о).

Навесні 1998-го молодий пoлітик переміг на виборах міського голови у Мукачеві. На жаль, про період його правління відомо вкрай мало.

Дуже скоро Балога отримав “підвищення” і з травня 1999 до червня 2001 перебував на посту губернатора Закарпатської області. Під час того губернаторства Балога першим в Україні створив вертикаль СДПУ(о) в зрізі однієї області. Він же був головою виборчого штабу СДПУ(о).

Втім, дружба з об'єднаними "есдеками" і губернаторство тривали недовго. Як повідомляє Ліга.Досьє, гострий конфлікт зі своїм першим заступником Іваном Різаком, теж впливовим членом СДПУ (о), привів до розриву з партією Віктора Медведчука.

Водночас, як йдеться на Вікіпедії, з 2000 року Віктор Балога розпочав «департизацію» області і вийшов зі складу СДПУ(о). Ця ініціатива була підтримана тодішніми Президентом України Леонідом Кучмою та прем'єр-міністром Віктором Ющенком.

Засновнки СДПУ(о) Нестор Шуфрич і Віктор Медведчук

Що цікаво, у 2002 році новий губернатор Закарпаття Генадій Москаль звернувся до центральних органів влади з проханням призначити в області комплексну перевірку КРУ України, яка мала дослідити використання бюджетних коштів адміністрацією В.Балоги за 2000 - 2002 роки. У результаті КРУ виявила ряд фінансових порушень, незаконних та нецільових витрат бюджетних коштів на загальну суму 39,2 мільйони гривень, - писала Буковинська Правда. 

Частину звинувачень, наприклад зловживання при затвердженні та виконанні бюджету, визнала і закарпатська прокуратура.

Тим не менше, саме у цей час політик заробив собі репутацію чиновника-менеджера на боротьбі з повенями.

Будучи незгідним із відставкою Прем'єр-Міністра України Віктора Ющенка, Віктор Балога подав у відставку, і був 1 червня 2001 звільнений з посади голови Закарпатської обласної державної адміністрації.

Сергій Устич, Михайло Рябець, Віктор Балога, Віктор Дядченко, Іван Різак (1997-1998) 

Слід сказати, що цей відхід був вкрай вдалим адже якщо на виборах до Верховної Ради України в 2002 році СДПУ(О) здобула 6,27% голосів, то вже у кампанії 2004 року партія підтримувала Віктора Януковича і на парламентських виборах 2006-го не змогла перебороти 3% бар'єр.

Вже згодом Віктор Балога і Віктор Медведчук неодноразово обмінювалися “люб'язними” коментарями.

Не дай Бог, чтобы такое убожество, как Балога комментировало мои действия или идеи. Балога - это уникальное явление, тысяча ипостасей, которое прекрасно характеризует откровение его бывшего патрона и подельника Ющенко, вылившееся когда-то во фразу: «Балога - это я», - сказав колись очільник СДПУ(О). 

У відповідь закарпатський політик заявив, що йму “не цікаво витрачати час на дискусії про те, що пахне нафталіном”. 

Але повернемося у раніші часи.

Помаранчева лихоманка

В квітні 2002-го вже безпартійний Балога став народним депутатом України. В парламенті він вступив у опозиційну фракцію “Наша Україна”, працював у комітеті з питань економічної політики, власності та інвестицій.

У 2004 році Віктор Балога опинився у самому центрі масштабного конфлікту влади і опозиції часів Кучми - вибори мера Мукачева.

Як зазначає Вікіпедія, у травні того року Балога був одним з основних кандидатів, але програв вибори. Врешті через фальсифікації підсумків виборів, вони були визнані недійсними. Нагадаємо, тоді Балога і його родич Василь Петьовка зіткнулися з есдеком Ернестом Нусером. Конфлікт переріс у мордобій, в якому брали участь місцеві кримінальні авторитети, депутати від Нашої України і СДПУ (о), - пише Кореспондент. 

Тим не менше, політична “інвестиція” Балоги виявилася вдалою, тож після перемоги Віктора Ющенка на президентських виборах Балога в лютому 2005-го знову повернувся до Закарпаття у якості “помаранчевого” губернатора.

Президент України Віктор Ющенко та голова Секретаріату Президента Віктор Балога

Про ці часи навіть ходять легенди. Ось одна з них:

Удень першого призову помаранчевої влади 4 лютого 2005 року, коли Балога був призначений губернатором, після першого урочистого засідання уряду Тимошенко він зробив один дзвінок на Закарпаття – довіреній людині Олегу Гаваші. Балога дав команду оприлюднити низку своїх наказів – для цього він залишив в Ужгороді пакет чистих аркушів із своїм підписом внизу. Так вертикаль Закарпатської влади була сформована буквально протягом дня, тоді як інші колеги не могли це зробити тижнями. І коли один із заступників попереднього губернатора, який представляв СДПУ(о), приїхав на роботу, його буквально висадили зі службовою машини зі словами: "Виходь, став у гараж. Ти більше не маєш права нею користуватися, бо ти – звільнений", - пише Юстус

Але друге губернаторство тривало недовго і вже 27 вересня 2005 року Балога став міністром з питань надзвичайних ситуацій та захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи в уряді Юрія Єханурова. Одним з перших кроків той зробив ремонт туалетів у центральному корпусі МНС – оскільки єдиний нормально функціонуючий був у кабінеті міністра.

Протягом року Балога чотири рази доводив Ющенку свої ділові якості, коли боровся з аварією в Алчевську, повінню на Закарпатті, вибухами у Новобогданівці та курячим грипом в Криму. Щоб продемонструвати безпечність української домашньої птиці, Балога відобідав нею в присутності журналістів.

Віктор Балога пригощає журналістів курятиною

Майже за рік, 4 серпня 2006-го політика перепризначили знову ж таки главою МНС, але вже в уряді Віктора Януковича. А ще через місяць з невеликим Ющенко призначив Віктора Балогу на посаду керівника Секретаріату президента.

Перебування на посаді міністр МНС те” не обійшлося без скандалів. Тут Віктору Балозі приписували незаконні перельоти на суму понад 328 тисяч гривень. Цю інформацію підтвердило, зокрема, КРУ. 

Приписували політикові і участь у махінаціях з військовим містечком, що у Мукачеві.

Окремі політики піднімали також питання довгострокової оренди Мукачівського замку, право на яку виграла родина Балог, але через скандали від неї відмовилася.

Ці випади, однак, деякі журналісти пов'язували з тодішнім прем’єром Юлією Тимошенко.

Як йдеться на сайті глави держави, "в процесі виконання покладених завдань Секретаріат відстоює позиції президента України у взаємодії з Верховною Радою, Кабінетом міністрів, Конституційним судом ..." Особливо актуальним це "відстоювання позицій" стало з поверненням в 2007 році в Кабмін команди Януковича і виниклим протистоянням між президентом і урядом укупі з парламентською більшістю у форматі Партія регіонів - СПУ - КПУ.

"Секретаріат президента має діяти в наступальному ключі. Ми в змозі забезпечити виконання програми президента. Для цього у нас є все - повноваження і політична воля", - такими були перші слова Балоги на першому брифінгу в ролі глави Секретаріату.

БЮТ та "Наша Україна" підписали угоду про об'єднану опозицію

З цього місця Балога звільнився 19 травня 2009. Нагадаємо, президентський термін Віктора Ющенка тривав з 23 січня 2005 року по 25 лютого 2010 року. Тож тут закарпатський політик теж пішов так би мовити, завчасно.

Як і прогнозували експерти, в перші ж кілька місяців роботи на Банковій політичний вплив Балоги помітно зріс. Не останню роль в цьому зростанні зіграв ряд тактичних перемог, здобутих канцелярією президента в боротьбі з правлячою коаліцією, котра з вересня 2006-го методично наступала на повноваження глави держави. І вже остаточно успіх та імідж ефективного антикризового менеджера був закріплений після жорстких кроків Ющенко з розпуску парламенту, капітуляції коаліції та згоди з достроковими виборами.

До слова, партійний квиток НСНУ Віктор Балога склав ще 15 лютого 2008 року. Свій вихід він пояснив бажанням зняти політичні спекуляції щодо його персони та прагненням до більш активних і самостійних дій.

Посаду в Секретаріаті Президента називають піком політичної кар'єри В.Балоги

"Окремо підкреслю: незалежно від обставин моя участь у політичних процесах завжди буде пов’язана з Віктором Ющенком як особистістю, людиною високих принципів і благородних цілей", - йшлося у заяві політика. 

Як підтверджує Вікіпедія, 19 травня 2009 Віктор Балога був звільнений з посади Глави Секретаріату Президента України за власним бажанням. Головною причиною своєї відставки він назвав категоричну незгоду з рішенням Віктора Ющенка вдруге балотуватися на посаду президента. Балога пояснив своє бажання залишити посаду також і тим, що втратив сенс працювати в умовах, коли ініціативи команди Секретаріату Президента України грузнуть у апатії Президента України.

До слова, за підсумками 2008-го журнал “Корреспондент” назвав Віктора Балогу Особистістю року. Журнал мотивував свій вибір тим, що весь непростий для Віктора Ющенка 2008 рік Балога відстоював інтереси глави держави.

"Причому робив це так, що став незамінною людиною, яка володіє владою майже настільки ж всеосяжною, як Президент і прем'єр-міністр разом узяті", - зазначає Корреспондент.

Не зовсім єдиний центр

Окремо слід зауважити, що саме в цей період Віктор Балога вступив до партії “Єдиний центр”.

Навесні 2008-го за участю Балоги була створена і презентована нова партія - Єдиний Центр, яку очолив соратник екс-губернатора Закарпаття, нардеп-нунсівець Ігор Кріль. У 2010 році партія вирішила, що керувати нею буде колективний орган - група лідерів, до числа яких потрапив і сaм Балога. Таким він залишається ним донині.

До першочергового складу партії увійшли народні депутати України: Михайло Полянчич, Віктор Тополов, Леся Оробець та Василь Петьовка.

Станом на кінець 2010 року Єдиний Центр налічував понад 100 тисяч членів, мав представництва в усіх регіонах України, понад 20 тис. первинних осередків. За даними Міністерства юстиції, Єдиний Центр був другою політичною силою в країні за рівнем розбудови партійної структури. Тим не менше найяскравіше ця партія проявила себе на регіональному рівні.

 Вперше в Україні "Єдиний центр" запровадив модель колективного лідерства – Колегію лідерів

На президентських виборах 2010 року "Єдиний Центр" офіційно не підтримував жодного з кандидатів і не висував свого претендента на пост глави держави. Однак після виборів В.Балога сказав, що "ми багато допомагали на виборах Віктору Януковичу і не приховуємо цього".

У створену у Верховній Раді в березні 2010 року нову коаліцію депутати групи "Єдиний Центр" не ввійшли, оскільки були незадоволені участю в ній Комуністичної партії України.

Тим не менше партія залишається активним і чи не єдиним сильним регіональним гравцем на території Закарпаття.

Балога – це сифон, який не є прихильником публічно виголошувати свої реальні наміри. З обличчя нового глави секретаріату рідко сходить усмішка, і в особистому спілкуванні дуже швидко починаєш почувати себе особистим другом. Але, попри просту поведінку і вміння викликати симпатії, Балога – людина, яку не варто недооцінювати. На некомфортні запитання він завжди віджартується, а не скаже напряму”, - писала про політика Українська Правда

Пережити Януковича

25 лютого 2010 новим Президентом України став сумнозвісний кривавим подіями Майдану 2013-го, Віктор Янукович.

Тим не менше, як пише видання Главком, на президентських виборах 2010 року Віктор Іванович підігрував Януковичу й був частим гостем в кабінеті Бориса Колеснікова, проте пішов у владу регіоналів не одразу. Спочатку намагався розвивати власний проект «Єдиний центр», але потім таки погодився стати главою МНС, чим поставив хрест на перспективі партії, якщо така взагалі була. Два роки він працював в уряді, часто дозволяючи собі критикувати деякі проросійські кроки Януковича та Азарова.

Тогочасні коментарі Віктора Балоги дійсно досить таки різні.

Наприклад, у липні 2010 у коментарі виданню Фокус політик казав, що владу слід критикувати з розумом: 

"Оцініть дії влади зважено і без істерик, і ви побачите, що претензії, що висуваються до неї, частенько упереджені. Ми не раз критикували уряд, деякі дії президента.І за небездоганне з точки зору Конституції формування коаліції. І за непродумане рішення по Чорноморському флоту. І за відсутність реформ. Але в той же час ми не хочемо заважати новій команді втілювати в життя свою програму, в якій є тямущі ідеї».

У 2009 Влад Содель зафіксував у політика дорогий годинник Patek Philippe

За декілька місяців його риторика дещо змінилася:

У травні, зокрема, він зізнався, що допомагав Януковичу, аби зупинити Тимошенко:

Дуже не хотілося, щоби виграла Тимошенко. Тому що було дуже багато помилок. Саме світоглядних помилок. І було дуже прикро, коли, два рази ставши прем'єр-міністром за каденцію президента, вони так і не змогли знайти об'єднання. І Тимошенко ні разу не сказала, що ті чи інші речі вона робить неправильно. Тому її потрібно було зупинити. Зупинити хоча б на певний час...

Згодом його висловлювання стали більш критичними:

"Судячи по фронтовим зведенням, якими насправді є численні повідомлення від учасників виборчого процесу та матеріали ЗМІ, в країні відбуваються не місцеві вибори, а вибори Партії регіонів і Партії регіонів", - зазначив він. 

Втім, 12 листопада 2010 саме за указом Януковича Віктор Балога був призначений головою Міністерства з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи. 9 грудня того ж року він очолив Міністерство надзвичайних ситуацій, створене в результаті оптимізації системи центральних органів виконавчої влади.

Паралельно політик був депутатом Закарпатської обласної ради та припинив свої повноваження у зв'язку з обранням народним депутатом 28 жовтня 2012 року. З посади міністра він був відправлений у відставку у грудні 2012-го.

Віктор Балога виявився прихильником купання на Водохреща

З грудня 2012 року Балога вкотре став народним депутатом України VII скликання. Цього разу він вирішив обійтися без великих політиків і виграв вибори в одномандатному окрузі №69 (Мукачеве), як висуванець партії Єдиний Центр. У Раді він став членом парламентського комітету з питань євроінтеграції. Як повідомляє рух ЧЕСНО, рівень відвідування сесійних засідань нардепа склав 95%

До слова, на ті парламентські вибори сім'я Балоги виступила широким фронтом – чотири брати балотувались у себе на вотчині на Закарпатті, ведучи дуже жорстку боротьбу з місцевими регіоналами та губернатором Олександром Ледидою. Троє братів – Павло й Віктор Балоги та двоюрідний брат - Василь Петьовка, перемогли, а Іван Балога таки програв округ регіоналу. З виграшем Павла також були складнощі – він випереджав регіонала на півтисячі голосів й влада почала забирати результат за відомою схемою – через перерахунок та псування бюлетенів. Павла Балогу відстояли, але на першому ж засіданні Ради він вступив до фракції Партії регіонів. А наступного дня – вийшов. При цьому, всі троє не голосували за Азарова, а Павло Балога і Петьовка голосували за спікера Рибака.

Тоді ж точилися розмови навколо можливості об'єднання фракції партії “Єдиний Центр” з “Партією Регіонів”. Останнього так і не відбулося.

«Як я розумію, там (у Балоги – ред.) немає великого бажання розчинитися в екстазі у ПР. З одного боку, як пропозиція від ПР, у нього є. Але, схоже, Балога відчуває, що це не кращий для нього варіант, оскільки хоче зберегти певну автономію», - сказав Голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко. 

Віктор Балога свого часу перебував між двох вогнів 

Вже екс-міністр намагався дистанціюватися від Партії регіонів, проте критикував її дуже обережно.

Коментуючи кореспонденту Главкому зв'язок з ПР Віктор Балога зазначив наступне:

"До березня подивимося, як працюватиме парламент та який визначать для країни основний напрямок розвитку. Для мене це Європейська Унія. Тим політичним силам, які будуть відстоювати підписання Угоди про Асоціацію з Брюсселем, я буду симпатизувати й з ними співпрацювати".

Віктор Балога перебував на посаді нардепа до кінця терміну перебування Віктора Януковича при владі.

Нагадаємо, 22 лютого 2014 року Верховна Рада визнала останнього таким, що у неконституційний спосіб самоусунувся від здійснення конституційних повноважень, та є таким, що не виконує свої обов'язки.

Втім, чуття політичних тенденцій політика не підводило, адже за півроку до подій Майдану у коментарі він заявляв наступне : "Потрібно прийняти європейський пакет законопроектів і йти на дострокові вибори як парламенту так і президента".

На думку експертів, у Віктора Балоги була можливість стати політиком всеукраїнського значення під час президентства Віктора Ющенка. Але вдруге повторити подібний зліт навряд чи можливо.

«Та я не впевнений, що він це розуміє, бо є амбітною людиною. У амбітних людей дуже часто буває багато ілюзій. Вливання в ПР не дасть йому підвищення в кар’єрі», - пророкував політолог Володимир Фесенко. І здається, його слова таки були почуті.

Революція гідності

Під час подій Євроайдану Віктор Балога виявив чітку проєвропейську позицію. Водночас він виступив з відкритою і різкою критикою Партії Регіонів:

Партія регіонів як політична організація має бути заборонена. На сьогодні ПР діє як антиукраїнська і антидержавна сила, що послідовно, системно і цілеспрямовано намагається загнати суспільство і всю країну під прес диктатури”, - писав політик у Фейсбуці. 

За так звані “диктаторські закони” 16 січня 2014 року Віктор Балога не голосував. Разом з тим, під час подій Євромайдану, політик неодноразово допомагав мітингувальникам, а згодом уже і військовим у зоні АТО.

Наприкінці січня політик відвідав один з мітингів перед Закарпатської ОДА. Відзначився він і під час “штурму” будівлі. Зокрема, саме клану Балог чутки приписують легкість процесу. Бо ж на час “штурму” працівників ОДА заздалегідь відпустили додому, а правоохоронців всередині було вкрай мало, до того ж вони практично моментально здали свій пост.

Цікаво також прослідкувати риторику Віктора Балоги під час позачергових виборів до ВРУ.

В Ужгороді на мітингу політик пообіцяв заборону Партії регіонів і Комуністичної партії України

Спершу його разом з братами оголосили як представника Блоку Петра Порошенка у окрузі №69.

Але вже на початку жовтня завдяки журналісту Мустафі Найєму стало відомо, що партія Президента передумала підтримувати братів Балог через суспільний резонанс. 

Віктор Балога у цій ситуацію не розгубився і відповів наступне:

Тим не менше, президентська партія прийняла рішення нас підтримати. Але, з огляду на те, як цю підтримку на з’їзді «Блоку Петра Порошенка» подав Юрій Луценко, ми прийняли рішення від неї відмовитися. Тому, в ЦВК ми зареєстровані як самовисуванці”.

Підтвердила таку відсторонену позицію і прес-служба партії.

Юрій Луценко оголошує балотування бритів Балог

Втім, вже після виборів, коли перемога Віктроа Балоги стала очевидною, той раптом згадав, що підтримує Президента і написав на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук наступне:

"Бажаючі можуть іронізувати скільки завгодно, але закарпатці вирішили, що в парламенті таки будуть троє Балог і Петьовка. Якщо у когось є сумніви, що вибори пройшли чесно – будь ласка, маєте можливість це довести. Але, не чув нарікань ні з боку громадськості, ні від правоохоронних органів, ні від спостерігачів.

Результат в понад 50% підтримки говорить сам за себе. Це - оцінка нашої роботи. Як і перемога на Закарпатті «Блоку Петра Порошенка», на яку працювала уся наша команда, хоч ми і пішли самовисуванцями. А всім «друзям», які полюбляють тему «клану Балог», бажаю так само пройти мажоритарку і отримати без агітації понад 50% голосів. А також, користуючись своїм авторитетом, забезпечити впевнену перемогу пропрезидентській партії", - йшлося у повідомленні. 

Не обійшлося без чуток і в цей період. Зокрема, багато закарпатських видань продовжували антибалогівську риторику, приписуючи йому, наприклад, зустріч з Медведчуком чи фінансування зброї для Правого Сектору.

Віктор Балога і Петро Порошенко свого часу покинули СДПУ (о)

Багата родина

У офіційній декларації Балоги за 2005 рік сказано, що він отримав 105 146 гривень сукупного доходу, сформованого виключно за рахунок зарплатні держслужбовця. Балога вказав у декларації, що він особисто не має коштів в банку та йому належить тільки дев'ятка "Жигулів". У той же час сукупний дохід його родини в 2005 році склав 915 989 гривень, в тому числі зарплатня – 909 000 гривень. Згідно із декларацією, родині міністра належать дві земельні ділянки площею 2 406 та 341 квадратних метри, дві квартири площею 101,10 та 51,80 квадратних метрів та гараж площею 43 квадратних метри.

Родині Балоги також належать два автомобілі "Ауді Олроуд" та "Даймлер Крайслер". У членів сім'ї Балоги на банківських рахунках лише 22 068 гривень. Розмір їхніх внесків до статутних фондів підприємств, установ та організації становить 1 мільйон 488 тисяч 300 гривень. Зараз Балога не значиться засновником жодних фірм. Водночас його дружина Оксана фігурувала на той час акціонером у 14 підприємствах: ТОВ "Барва", ВАТ "Мукачівська автобаза", ТОВ "Високий замок", ТОВ "Культурно-мистецький центр "Барви", ТОВ "Матрікс Мукачево", ТОВ "Продюсер", ТОВ "Гарт", ТОВ "Мукачівський інститут меблів", ТОВ "Закарпатська продовольча група", ТОВ "Авто М", ТОВ "Партнер", ТОВ "Торговий дім "Окан", ТОВ "Русинія", ТОВ "Старовинний замок".

Дружина політика Оксана Анатоліївна хотіла орендувати Мукачівський замок на 46 років 

Згідно з деклараці­єю за 2013 рік загальна сума су­купного доходу народ­ного депутата становила 229 200 грн. Із них більшу частину склала заробітна плата — 229 182 грн.

Разом з тим, загальна сума су­купного доходу членів сім'ї Балоги склала більше 2,8 мільйона гривень. З них заробітна плата склала лише 81 820 грн., а от основну суму надходжень забезпечив дохід від відчуження цінних паперів та кор­поративних прав — понад 2,7 мільйона.

У власності, оренді чи іншому праві ко­ристування членів сім'ї декларанта пере­бувають сім земельних ді­лянок загальною пло­щею понад 19 тисяч квадратних метрів, а також житловий буди­нок загальною пло­щею 314,1 кв. м, дві квартири та гараж.

Що цікаво, сума кош­тів на рахунках у бан­ках та інших фінансо­вих установах, що пе­ребувають у власності членів сім'ї народного депутата, становить понад 32 тисячі гривень, номіналь­на вартість цінних па­перів — майже 81 тисяча, а розмір внесків до скла­деного (статутного) ка­піталу підприємства сягає більше 9 мільйонів гривень.

P.S. До речі, політик дуже любить пити справжню закарпатську каві. Про це та ряд інших особистих моментів Ви можете почитати у нашому інтерв'ю за 2012 рік.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.