Новини

Естрадно-духовий оркестр відзначить 10-річчя концертом у філармонії

Здається, для цього колективу нема нічого неможливого. За короткий час він не просто зайняв свою нішу – без нього не обходиться жодна вагома подія у культурно-мистецькому житті нашого краю. Цей оркестр вражає своїм творчим діапазоном і насиченою концертною діяльністю. Його виступи з однаковим захопленням сприймають і школярі, і молодь, і старше покоління.

А високу художню майстерність відзначають як пересічні глядачі, так і колеги-музиканти. Недаремно колектив вже двічі здобував звання лауреата обласної премії ім. Д.Задора – головної відзнаки краю у галузі музичного і виконавського мистецтва. «Весняний гламур», «До Вас з любов’ю», «Богемна рапсодія», «Симфонія кохання», «Classical, folk, rock», «Весняне болеро», «Alma Latina», «За любов і волю», «Осінній вернісаж», «Мультпанорама» – це далеко не повний перелік концертних програм, які встигли полюбитися широкому загалу. Йдеться про естрадно-духовий оркестр Закарпатської обласної філармонії, якому цими днями виповнюється 10 років. Свій перший вагомий ювілей колектив відзначить 26 листопада великою святковою програмою. До участі у концерті запрошено цілу команду молодих виконавців. У супроводі оркестру співатимуть лауреат міжнародних конкурсів Мирослава ШВАХ-ПЕКАР, Ірина ФІЛІПЕНКО та дует Ольги СВИДИ і Василини ГОЛЯНИЧ. Цікаве поєднання традиційної української бандури з угорським тараготом продемонструють Марія МАРТИНЮК і Шандор ШРАЙНЕР. У концерті також візьмуть участь Юлія ТЕТЕРЮК-КІНЧ (фортепіано), Михайло БРОВДІ (баян), Євген ЦАНЬКО (акордеон), Олександр СЕМЕДІЙ (кларнет), Андрій БРОДА (скрипка), Єлизавета СОЙМА (скрипка), Вероніка ШЕСТАКОВА (скрипка) та Радміла ЧАЙДАН (альт). Початок концерту – о 18.30.

Художній керівник естрадно-духового оркестру, заслужений артист України Володимир СПІВАК про ювілей колективу:

«10 років – це ніби й небагато. Але ми встигли за цей час чимало «натворити». Судіть самі: колектив готує по кілька нових програм на рік. І якщо це помножити на 10-ть, то виходить досить пристойна кількість. Єдина проблема в тому, що наші кращі музиканти їдуть за кордон у пошуках кращих заробітків. Ми за цей період, на жаль, позбулися п’яти-шести таких виконавців. Але попри все вважаю, що наразі ми маємо цілком боєздатний оркестр, якому до снаги будь-які творчі задачі.

Ідея створення колективу виникла у 2005 році: на той час очолюваний мною військовий оркестр було скорочено (згідно програми скорочення Збройних сил України) і постало питання, хто ж буде забезпечувати музичним супроводом відповідні заходи обласного рівня. І тодішній начальник управління культури ОДА Євген Ясінський ініціював, а губернатор і обласна рада підтримали рішення про створення на базі Закарпатської обласної філармонії нашого колективу та симфонічного оркестру (потреба в якому також не викликала сумнівів). Щодо різноманітності та різножанровості наших програм, то все це робиться заради залучення якомога ширшого кола слухачів. Ми виконували такі серйозні твори, як увертюра до опери «Руслан і Людмила» М.Глінки, урочиста увертюра «рік» П.Чайковського, Токата і фуга ре-мінор Й.С.Баха, із нашою незабутньою Наталією Висіч зіграли Концерт для органа з оркестром Г.Ф.Генделя (в оригіналі написано для камерного оркестру, але я переробив для духового). У нашому репертуарі є і рок, і фольклор, і сучасна популярна музика. До Дня Соборності України підготували програму із творів патріотичного звучання. І вважаємо, що зараз дуже актуально виконувати таку музику, щоб виховувати у нашої молоді любов до рідної пісні, до Батьківщини. Ми залюбки залучаємо до співпраці наших талановитих дітей. Зокрема, згадувану програму надзвичайно тоді прикрасили юні, дзвінкі голоси Даніели Якобчук, Даніеля Семсічка та Олександра Стулішенка. І без таких прем’єр та музичних експериментів не обходиться, практично, жоден концерт нашого колективу. От і на ювілейному вечорі крім заявлених учасників планується виступ ще одного оригінального ансамблю у складі флейти, віолончелі, клавішних та дзвіночків. Щодо почесних гостей, то привітати нас приїде проректор Київського інституту музики імені Р. М. Глієра, заслужений діяч мистецтв України Володимир Конончук. Він не лише композитор і автор багатьох аранжувань, які ми виконуємо, а й мій давній друг. Тож присутність такого поважного гостя на нашому святі буде особливо приємною. До слова, концертна програма буде цілковито, стовідсотково новою. Отже, цей святковий вечір обіцяє стати неординарною подією для наших шанувальників».

Підготувала Таїсія Грись

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.