Новини

Екологи просять закарпатців не палити листя

Осінь –царство жовтих, помаранчевих, червоних кольорів. В багатьох ця пора року асоціюється з опалим золотистим листям і щороку постає питання: що з ним робити? Більшість його спалює. Але чи безпечно це для людини і природи?

При згорянні тони рослинних залишків, у повітря виділяється понад дев’ять кілограмів мікрочасток диму. З димом виділяються токсичні речовини, а з листя, яке тліє, чадний газ. Потрапляючи в людський організм, вони пригнічують імунну систему, руйнують гормони і вітаміни, створюють сприятливі умови для утворення злоякісних новоутворень.

Спалювання рослинних залишків восени несуть суттєву загрозу природі. З листям згоряють зимуючі корисні комахи, знищується насіння, коріння трав’янистих рослин. Спалювання листя призводить до загибелі мікроорганізмів у ґрунті, сповільнює відновлення і цим завдає шкоди довкіллю. На землі залишаються чорні плями, де протягом декілька років навіть трава не ростиме.

Але вихід є – компостування. Листя, що опадає восени з дерев, – не сміття. Ним можна притрушувати коріння кущів смородини, аґрусу, малини. І листя буде де подіти, і користь від того, що воно перетвориться на добриво. Розкладаючись в ґрунті, листя додає мінеральні і органічні речовини, накопичені за літо; забезпечить чудову ізоляцію тим рослинам, котрі взимку чутливі до холоду.

У лісі ніхто не готує ґрунт – природа робить його сама з щорічно опалого листя. Лісова підстилка – наче фабрика з виготовлення лісового ґрунту, що живить дерева і оберігає їх здоров’я. 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.