Z-Досьє

І (1) | А (2) | Б (1) | Г (5) | Д (1) | З (7) | К (3) | М (1) | Н (2) | П (3) | Р (1) | С (5) | Т (1) | У (2)

Ужгородський прес-клуб

Найвідоміший журналістський центр на Закарпатті, який поєднує функції громадської організації для журналістів, місцевої інформагенції та прес-центру, в якому постійно відбуваються різноманітні медіа-події. Щороку в Ужгородському прес-клубі проходить понад 100 різноманітних медіа-заходів: тут журналісти зустрічаються із представниками усіх сфер суспільного життя, відомими особистостями регіонального та всеукраїнського масштабу, іноземними експертами; стають учасниками презентацій та цікавих прес-турів. З іншого боку—ми надаємо медіа-майданчик для тих, хто хоче заявити про себе громадськості, повідомити про важливу подію, надати розголосу суспільно важливому факту чи  розкрити актуальну тему.  

Аcоціація «Закарпаття без сиріт»

Основною метою діяльності організації є об'єднання зусиль членів організації, сприяння неурядовим, державним та іншим організаціям для допомоги дітям та сім'ям, для задоволення та захисту їх законних соціальних, економічних, культурних, духовних та інших спільних інтересів.

Навчальний центр «Неємія»

Громадська організація «Неємія» діє на базі навчального центру «Неємія».

Закарпатський обласний благодійний фонд «Обітель Надії»

Мета: надавати допомогу тим, хто перебуває у складних життєвих обставинах для покращення умов життя та повернення їм Надії, яка буде підтримувати їх кожного дня.

Закарпатська обласна філармонія

Заснована 19 лютого 1946 року Ужгороді при обласному відділі мистецтв. Це була перша державна музична концертна установа на Закарпатті, яка призначалась для прищеплення та пропаганди музичної культури серед населення області.

Громада ковалів Закарпаття «Клепачі»

У невеликому Ужгороді зараз працюють понад 30 ковальських майстерень. Власники і працівники десятьох із них поступово об'єдналися у такий собі окремий цех «Клепачі», щоб, окрім «ковтання», робити спільні акції, фестивалі та перформенси.

Історико-реконструкційне товариство «ЛІКІЦАРСЬКІ ГУКАНИ»

Організація про себе:
Основне завдання, яке ставить перед собою наше товариство, полягає у тому, аби зробити доступними для народу останні здобутки академічної «наукової» Історії.

Турінфоцентр Закарпаття

Туристично – інформаційний центр Закарпаття працює на території області з 2004 року.

РОКАШ

«Rock-H» або «Рокаш»  — закарпатський рок-гурт. Півфіналіст проекту «Свіжа кров» на телеканалі М1, лауреат фестивалю «Червона рута».

Закарпатський Парад наречених

Свято, яке вже стало однією із візитних картк Ужгорода, як завжди відбудеться в останню неділю червня.

Закарпатська ліга КВН

«Закарпатська ліга КВН» - молодіжна громадська організація, місцевий осередок всеукраїнської молодіжної громадської організації «Асоціація «КВН України».

Ужгородська Регата

Веселе спортивне змагання, сплав по річці Уж на плавзасобах різної конструкції.

Благодійна організація «Комітет Медичної Допомоги в Закарпатті»

Обласна благодійна організація «Комітет Медичної Допомоги» працює на Закарпатті понад десять років. Свою діяльність вона почала ще в кінці 90-их років, тоді — як закарпатське представництво французької організації «Комітет медичної допомоги», а з 2000 року працює самостійно.

Афірмації

це позитивні висловлювання, твердження про те, чого б ви бажали для себе, що дають настрій на успіх, щастя і внутрішню гармонію. Вони доступні будь-якій людині, що бажає удосконалюватися. Найбільш ефективні в поєднанні з іншими духовними практиками, наприклад, такими, як візуалізація і медитація. Афірмації потрібно повторювати хоча б по 10 хвилин на день, щоб відчути їх дію.

Позитивне мислення

це ваше психологічне відношення до життя, до самого себе, до ситуацій, які відбуваються та до тих, які тільки повинні відбутися. Це ваші хороші думки, слова та образи, які є джерелом особистісного росту та успіху в житті.  Це очікування щастя, радості, здоров’я, успішного закінчення будь-якої справи та прийнятих вами рішень.

Самооцінка

Термін «Самооцінка» походить від англ. «self-esteem». Воно межує з поняттям «само прийняття» (self-acceptance), що означає симпатію чи повагу людини до самої себе, незважаючи на прийняття ним своїх власних недоліків. Cамооцінка є важливим компонентом самосвідомості людини, поряд із самоконтролем, самопізнанням та самовихованням, і виконує наступні функції:

Нарцисизм

Поняття «нарциси́зм» тлумачиться як риса характеру, що полягає у виключній самозакоханості. Термін походить з грецького міфу про Нарциса, прекрасну молоду людину, який відкинув кохання німфи Ехо. У покарання за це він був приречений закохатися у власне відображення у воді озера, і помер від цієї любові.

Зіґмунд Фройд

Зіґмунд Фройд (або Фрейд) — австрійський психолог і психіатр, який вивчав людське несвідоме. Він розвинув методику вільних асоціацій та тлумачення сновидінь, яку було покладено в основу психоаналізу, і сформулював концепцію структури психіки (Ід, Еґо та Супереґо, або Воно, Я і Над-Я).

Депресія

це психологічний розлад, подавлений настрій з розумінням особистісної нікчемності, песимізмом, одноманітністю уявлень, зниженням потреб та домагань, заторможеністю дій, різними соматичними порушеннями.  Депресивний синдром у найбільш типовому вигляді (т.з.

Світлолікування

– цей процес складається з повного діапазону яскравого світла, спрямованого прямо в очі. Пацієнт сидить на відстані 300 метрів від джерела яскравого світла, яке в двадцять разів яскравіше, ніж звичайне кімнатне освітлення. Лікування починають з 10-15 хвилинного сеансу, збільшуючи його до 30-45 хвилин в день, в залежності від реакції хворого. Деякі пацієнти одужують після декількох сеансів.

Закарпатська гуморина

Закарпатська гуморина - свято гумору. Проводиться щороку на Всесвітній день сміху. Кожного разу в іншому форматі.

Студентська республіка

Студентська республіка реалізується від рівня вишу до фінального етапу (в кожному регіоні) і має на меті сформувати та підготувати молодь до дорослого життя; розвиток студентського самоврядування та активності; налагодження ефективної співпраці з студентством України (Закарпаття) і світу.

Парад Миколаїв

До Дня св. Миколая в Ужгороді проходить парад Миколаїв – святково-розважальна і водночас соціально-благодійна акція.

Громадянська мережа ОПОРА

Громадянська мережа ОПОРА — це неурядова, позапартійна і фінансово незалежна всеукраїнська мережа громадських активістів. Ми об'єдналися з метою активізації громадської участі в політичному процесі, шляхом вироблення і впровадження моделей впливу громадян на діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування в Україні. 

Закарпатський «Громадський центр»

Мета організації: підтримка активних людей.

Конфлікт

(від лат. conflictus) — зіткнення або боротьба, ворожі стосунки. Конфліктні ситуації вивчає конфліктологія. Конфлікт — це ситуація, в якій кожна зі сторін намагається зайняти позицію несумісну з інтересами іншої сторони.

Сімейний конфлікт

це різке загострення суперечностей двох членів сім’ї, відстоювання ними своєї думки у процесі розв’язування певної проблеми, яка є особистісно значимою для кожного учасника сімейного конфлікту.

Гендер

(англ. gender — рід) — стать як соціальна категорія на відміну від біологічної статі (sex). Це соціальний конструкт, який охоплює соціальні можливості кожної статі в освіті, професійній діяльності, доступ до влади, сімейні ролі й репродуктивну поведінку. Є одним з базових вимірів соціальної структури суспільства.

Гендерний конфлікт

взаємодія чи психологічний стан, основою якого є протиріччя між сприйнятими гендерними цінностями, відносинами, ролями, що породжує зіткнення інтересів і цілей.

Світлана Мітряєва

Директор регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень в м. Ужгороді.

Квартет «Maestro»

Квартет виконує класичну та популярну джазову музику.

Мар’яна (Гаврилко) Лазур

Обдарована  українська співачка, володарка рідкісного голосу - драматичного сопрано, солістка Закарпатської обласної філармонії.

КОНКУРС ПРОЕКТІВ ПО ОБЛАШТУВАННЮ ПЛОЩІ НАПРОТИ КАФЕДРАЛЬНОГО СОБОРУ ПО ВУЛИЦІ КАПІТУЛЬНІЙ В МІСТІ УЖГОРОДІ

УМОВИ КОНКУРСУ

І. Ідея

Облаштування площі напроти Греко-католицького Кафедрального собору в місті Ужгороді по вул. Капітульній

 

ІІ. Мета

1.Облаштування території, яка забезпечить панорамний огляд Кафедрального собору

2. Встановлення пам’ятника імператриці і королеві Марії-Терезії Габсбург

 

ІІІ. Завдання

Готель «Кілікія» - східна розкіш, європейська якість, закарпатська гостинність

     Ідеальне місце розташування, розкішні умови та вишуканий інтер’єр, досконала увага до кожної деталі для комфорту гостей – усе це за короткий час зробило готельний комплекс «Кілікія» в Ужгороді улюбленим місцем зупинки тих, хто приїздить на Закарпаття або ж мандрує через область до Євросоюзу.  

Персоналії. ОЛЕКСИК Хома Михайлович

ОЛЕКСИК Хома Михайлович народився 7 червня 1936 р., кандидат історичних наук, доцент, Заслужений професор УжНУ, відмінник освіти України, Заслужений працівник освіти України, член Спілки адвокатів України.