Новини

Чехія вдвічі збільшила квоту на працевлаштування українців

8 лютого чеський уряд під тиском вітчизняних підприємців вдвічі збільшив щорічну квоту на працевлаштування українських працівників. Існуюча до тепер квота у 3800 чол. не могла задовольнити попит чеських роботодавців, які останнім часом нарікають на брак кваліфікованих працівників.


«Ринок праці на даний час не може запропонувати достаток кваліфікованої робочої сили, ні з лав безробітних, ні серед випускників навчальних закладів, тому роботодавці тепер змушені шукати трудові ресурси за кордоном», - прокоментував ситуацію на ринку праці Ян Віеснер, президент Конфедерації асоціацій роботодавців і підприємців ЧР.

Чеським фірмам потрібно заповнити приблизно 140 тис. вакансій робочих міст, що вимагають наявність у кандидата середньо-спеціальної чи вищої освіти. І хоча рівень безробіття у Чехії з грудня минулого року зріс на 5,3 % (становить 390 тис. чол.), місцеві роботодавці не можуть знайти вдома потрібної робочої сили. Як пояснює віце-президент Конфедерації Ростислав Дворжак, проблема полягає у низькій народжуваності та небажанні молоді здобувати робітничі професії. Якщо у цих сферах не зміниться політика держави, то через 10-15 років Чехія уже не зможе обійтися без закордонних працівників.

На даний час найбільш затребуваними є технічні професії – зварювальники, механіки, електрики, слюсарі. Також катастрофічно не вистачає медиків.
Збільшення квоти для українців потягло за собою і прийняття рішення про збільшення штату працівників чеського консульства у Львові та Департаменту з питань притулку та міграційної політики Міністерства внутрішніх справ ЧР. Це має посприяти швидшому оформленню робочих віз.

Спрощена процедура отримання дозволу на працевлаштування, яка діяла з 1 серпня 2016 р., виявилася неефективною. Наявний штат працівників цих установ просто не справлявся із великою кількістю поданих заяв, в результаті чого строк отримання робочої візи продовжився аж до 8 місяців, що було неприйнятним для чеських роботодавців, яких підганяють строки виконання замовлень.

Невирішеною проблемою, як визнає чеська сторона, залишається електронна система Visapoint, через яку здійснюється реєстрація на подачу документів до чеського консульства. На даний час вартість запису на чорному ринку (через посередників) сягає 1000 євро.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.