Новини

Букові праліси можуть допомогти у розвитку навколишніх сіл

Таку думку висловили закарпатські чиновники сьогодні, 16 липня, під час засідання постійної комісії обласної ради з питань екології та використання природних ресурсів, у ході якого обговорювалися забезпечення сталого розвитку української частини українсько-словацько-німецького природного об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО „Букові праліси Карпат та давні ліси Німеччини”.

Ужанським НПП подано у Департамент заповідної справи Мінприроди України пропозиції до Плану заходів, а також пропозиції на фінансування в рамках українсько-німецького проекту „Посилення системи природоохоронних територій України”.

Карпатським біосферним заповідником, Рахівською  райдержадміністрацією та органами місцевого самоврядування нещодавно підписаний Меморандум про співпрацю в збереженні і сталому використанні природних комплексів Карпатського біосферного заповідника. Ключовим питанням Меморандуму є врегулювання питань, пов’язаних з розробкою та погодженням Проекту землеустрою щодо організації і встановлення меж території Карпатського біосферного заповідника.

Також учасники засідання обговорили питання збирання, складування та утилізації побутових відходів на прилеглій території, забезпечення фінансування будівництва міжнародного навчально-дослідного центру з вивчення букових пралісів та сталого розвитку Карпат на базі Карпатського біосферного заповідника, - повідомляє прес-центр Закарпатської ОДА. 

Довідка:

Букові пра́ліси Карпа́т— транснаціональний серійний природний об'єкт, що складається з десяти окремих масивів, які розташовані вздовж осі завдовжки185 км. Простягається від Рахівських гір та Чорногірського хребта в Україні на захід Полонинським хребтом до гір Буковські Врхи (Bukovské vrchy) та Вигорлат (Vihorlatské vrchy) у Словаччині. Українсько-словацький об'єкт «Букові праліси Карпат» займає площу77971,6 га, з яких29278,9 гаскладають заповідне ядро, а48692,7 га— буферну зону. Понад 70 відсотків території об'єкта розташовані в Україні.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.