Новини

Більше 580 га землі готові віддати учасникам АТО на Закарпатті

За словами першого заступника начальника головного управління Держземагенства у Закарпатській області Володимира Токаря, фахівці управління спільно з територіальними органами у районах розробили АТЛАС підібраних земельних ділянок учасникам АТО. Відтак, вже підібрано 57 земельних масивів загальною площею589 гадля подальшого надання військовослужбовцям ЗСУ, які захищають національні інтереси в цей складний для держави час.

«З них: площею455,6 га– для ведення садівництва, площею3,00 га– для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд, площею94,2 га– для індивідуального дачного будівництва та для ведення особистого селянського господарства площею36,5 га. Однак основна кількість земельних ділянок знаходиться за межами населених пунктів на площі570,92 га, в межах населених пунктів -18,08 га, і тільки 3,0 гектари, що знаходиться в межах населених пунктів», - поінформував чиновник.

«Станом на 11.12.2014 на території області подано 963 заяви на отримання земельних ділянок громадянами військовослужбовцями та членами їх сімей, які беруть, або брали участь у виконанні завдань по здійсненню антитерористичної операції, з яких надано дозвіл на розробку документації із землеустрою на 375  земельних ділянок. Затверджено 69 проектів землеустрою про надання у власність земельних ділянок», - розповів Володимир Токар.

Також зазначалося на нараді, що до головного управління подано 408 заяв на отримання земельних ділянок громадянами військовослужбовцями, задіяними в АТО, та членами їх сімей, з яких надано дозвіл на розробку документації із землеустрою на 334 земельні ділянки, з яких вже затверджено 55 проектів.

«Органами місцевого самоврядування краю надано учасникам АТО дозволів лише на 40 земельних ділянок, з них на 38 ділянок для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд. Зокрема, найбільше у Рахівському  - 14, Тячівському - 11 районах та у м.Мукачево - 5 земельних ділянок. Звичайно, це не задовольняє звернення учасників АТО, так як ними подано до органів місцевого самоврядування близько 400 заяв. Найбільше клопотань учасників АТО фіксується на у Мукачівському та Ужгородському районів. Так, у Мукачівському районі подано 220 заяв, з них: для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд в м. Мукачево – 205 заяв, 15 заяв - для ведення садівництва по Мукачівському району», - констатував перший заступник начальника головного управління Держземагенства у Закарпатській області.

«В Ужгородському районі – 574 заяви, з них: 194 заяви до Ужгородської міської ради для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд в м. Ужгород;  69 заяв - до сільських рад Ужгородського району для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд», - зауважив чиновник.

Він окремо виділив вирішення звернень учасників АТО в Берегівському районі та м.Берегово. Тамтешньою  міською радою підібрано земельну ділянку, на яку розробляється генеральний план, що дає можливість забезпечити майже 40 заяв.

На думку чиновника, такий шлях доцільно перейняти усім органам місцевого самоврядування. «Вважаємо за доцільне, щоб кожна сільська/селищна міська рада підібрала такі земельні ділянки як в межах так і за межами населених пунктів. Тільки такий підхід дасть можливість забезпечити можливість надання земельних ділянок учасникам АТО», - резюмував на розширеній нараді в ОДА перший заступник начальника головного управління Держземагенства у Закарпатській області Володимир Токар, – повідомляє Управління інформаційної діяльності

та комунікацій з громадськістю ОДА.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.