Новини

Аргентина вдруге за 13 років зазнала дефолту

Аргентина зазнала другого за 13 років дефолту - після того, як переговори з власниками її облігацій в Нью-Йорку закінчилися провалом.

Так звані "інвестори-стерв'ятники" вимагали виплатити їм 1,3 млрд доларів за облігаціями, які їм належать.

Країна заявила, що не може цього зробити, і звинуватила інвесторів у тому, що вони використовують її боргові проблеми заради збагачення.

Американський суддя постановив, що термін, до якого сторони можуть домовитися, збігає о 04:00 за Гринвічем (07:00 за Києвом).

Нинішні проблеми Аргентини пов'язані з дефолтом 2001 року.

Пізно увечері в середу міністр економіки Аргентини Аксель Кісільоф сказав, що інвестори відкинули останню пропозицію уряду.

"На жаль, ми не змогли досягти жодної домовленості, і тепер Аргентина буде в стані дефолту", - сказав призначений судом посередник на переговорах Даніел Поллак.

Негативні наслідки

Як очікують, реакція на новий дефолт не буде схожою на події 2001 року, коли в ході вуличних протестів загинули десятки людей, а влада заморозила банківські рахунки, щоб люди не почали масово знімати гроші.

"Передбачити наслідки дефолту неможливо, але вони точно не будуть позитивними", - наголосив пан Поллак.

Промовляючи на прес-конференції в Нью-Йорку, пан Кісільоф сказав, що Аргентина не робитиме нічого незаконного.

Міжнародна агенція Standard & Poor's (S&P) ще раніше в середу знизила рейтинг Аргентини до "дефолту", наголосивши, що зможе змінити цей рейтинг, якщо Аргентина врешті знайде спосіб, щоб виплатити заборгованість.

Втім переговори з інвесторами згодом провалились.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.