Активісти вимагають прозорого виділення земель бійцям АТО на місці колишніх садів в Ужгороді

Про це під час прес-конференції розповів представник ГО “Армія гідності Закарпаття” Петро Горзов. 

За його словами, нещодавно його ГО відмовили у виділенні земельних ділянок. 

"Ми дійшли до того, що почали діяти разом із представником власника майна, який до нас звернувся і також дивиться за цими справами. Враховуючи напруженість питання і те, що ділянки можуть виділитися не учасникам бойових дій, які проживають в Ужгороді або районі, ми дійшли висновку, що потрібно вяти контроль за цим питанням" , - розповідає активіст. 

За його словами, землю виділити можуть будь-якому учасників АТО, тоді як місцеві бійці залишаються осторонь. 

Аби врегулювати це питання, люди вирішили провести громадські слухання.

"Наша мета у тому, щоб землі виділялися, у першу чергу, сім'ям, які втратили родичів, інвалідам, дійсним учасникам АТО, які були на передовій, а потім вже всім іншим бійцям", - розповів П.Горзов.

Адвокат Петро Бадзелюк, представник власниці садів, розповів, що у 2014  році вона отримала  дерева в якості нерухомого майна від держави, оскільки сад був у власності державного підприємства. Зараз же землю під деревами хочуть роздати бійцям. У результаті виникає незрозуміла ситуація, коли бійці можуть отримати траву, а дерева залишаться у власності іншої людини. 

"У 2014 році ніхто не міг спрогнозувати, що ця земля за якісь 2 роки буде виділятися військовим, а не використовуватися у сільському господарстві", - зауважив адвокат. 

Зараз же, оскільки ведуться спекуляції навколо 16 гектарів, а сам розподіл ведеться непрозоро, власниця вирішила об'єднатися із громадськими активістами, які "не заплямували свою репутацію". Вона не проти віддати свої дерева, однак хоче бачити прозорий процес виділення.  

"Незрозуміло, кому було надано за два роки приблизно 450 ділянок. Нам невідомо, хто це і що це за люди", - розповідає Руслан Ференці, представник Ужгородської філії асоціації інвалідів АТО. Він також розповів, що у багатьох бійців після оформлення документів невідомим чином зникало по декілька соток землі. Також частина людей начебто отримала ділянки у таких місцях, де неможливо згодом оформити документацію.

Саме тому від Ужгородської міської ради активісти вимагають відкритості і прозорості у питанні виділення землі. 

26 січня о 14:00 вони запрошують  всі активні ГО до спільного обговорення питання у Закарпатсьькій ОДА. 

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання
Loading...