Новини

59 нарисів про людей землі зібрали до одного видання закарпатські автори

17 авторів (журналістів та письменників), які працювали над книгою про аграріїв Закарпаття «Земне тяжіння», створили 59 нарисів про одних із найкращих представників сільського господарства області. Про це розповіли на презентації в Ужгородському прес-клубі упорядники видання.



Автори відобразили долі людей, які віддали праці на землі своє життя, - зауважив співавтор книги Павло Федикович, -як наприклад, Юрій Пітра – понад 40 років.
«Про аграріїв досі такого повного зібрання не було. Висловлюю вдячність Закарпатській обласній держадміністрації і особисто голові ОДА Олександру Ледиді, який підтримав нашу ідею. Його вступне слово до книги стосується не лише її змісту, а й водночас виголошує цілий ряд завдань і міркувань, як мало б розвиватися сільське господарство у нових умовах, - сказав П. Федикович. - Я все своє життя віддав сільському господарству (від заступника голови колгоспу до керівництва обласним агропромом), тож знав майже кожного з тих людей, нариси про яких увійшли до книги».


Михайло Попович, заступник головного редактора-відповідальний секретар газети «Новини Закарпаття», автор 8-ми нарисів зазначив: «Не сприйміть цю книгу як ностальгію за минулим. Вона має на меті вшанувати людей, які віддали найкращі роки свого життя землі, роботі в аграрному секторі, забезпечували життя своїх співгромадян усім необхідним, що дарує сільське господарство до столу».


М. Попович також зауважив, що у мистецтві та інших сферах достатньо багато подібних видань, тоді як у сільське господарство ні історики, ні соціологи особливо не заглиблюються: «Як правило, частіше лунає критика, наприклад, колгоспів. Натомість у аграрій сфері надзвичайно цікаві люди, цікаві їх долі, а їх вклад у розвиток області – неоціненний».


Юрій Шип, письменник, співавтор книги під час презентації наголосив, що приклад героїв книги – це еталон закарпатського ґаздівства, а їхній досвід – величезний. «На мою думку, в області ще є чимало людей, які достойні бути увіковіченими», - водночас зазначив Ю. Шип.
    «Земне тяжіння» потрапить до бібліотек краю і насамперед до тих сіл, звідки її герої. А це аграрії від простого хлібороба до заступника міністра агрополітики країни, керівників усіх щаблів сільськогосподарського виробництва.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.