Новини

308 тисяч закарпатців мають право на відшкодування витрат на ліки

Майже 308 тисяч хворих на гіпертонію мешканців Закарпаття мають можливість, як і минулого року, заощаджувати на ліках.

 За словами заступника начальника управління охорони здоров’я  Закарпатської ОДА Ганни Романко, у 2013 році такою можливістю скористалися у 324319 випадках, у тому числі деякі хворіпо кілька разів. Той, хто минулого року не використав цю можливість, може у поточному виправити ситуацію.

У рамках реалізації пілотного Проекту для пацієнтів встановлено три рівні часткового відшкодування вартості лікарських засобів: перша група – ліки, вартість яких підлягає частковому відшкодуванню на 90%, друга група – на 60-80%, а третя – ліки, вартість яких не відшкодовується, але, за умови зниження ціни, також підлягатимуть відшкодуванню. Знижка діє на деякі міжнародні непатентовані назви лікарських засобів: еналаприл, лізиноприл, бісопролол, метопролол, небіволол, амлодипін, ніфедипін та на комбіновані ліки.

Пацієнтам, яким діагноз «артеріальна гіпертензія» не встановлено, але у них наявні симптоми цього захворювання (підвищення артеріального тиску, головний біль, головокружіння, мерехтіння мурашок перед очима),  варто неодмінно відвідати свого сімейного лікаря. Саме він проведе клінічний огляд, лабораторне обстеження, запише та розшифрує електрокардіограму та, при встановленні діагнозу «артеріальна гіпертензія», випише рецепти на отримання ліків.

«Варто пам'ятати, що рекомендується регулярно вимірювати артеріальний тиск вдома та відвідувати лікаря щонайменше двічі на рік. Це допоможе контролювати загальний стан здоров'я та, у разі необхідності, ефективно лікуватися», - зауважує Ганна Романко, заступник начальника управління охорони здоров’я  ОДА, – повідомляє  Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.