Новини

30 прекрасних справ для тих, у кого відпустка восени

Літо – чудова пора. Безсумнівно і беззаперечно. Зі шкільних років, які чомусь спогадами врізаються у душу назавжди, ми звикли, що червень, липень і серпень – пора канікул. Цей «канікуловий синдром» – невиліковний, його не можна позбутися ні мріями про оксамитовий сезон, ані переконаннями, що замість «витрачати» у вас усі три місяці буде «заробляти». Ніякі аргументи тут не мають силу, бо літо – пора відпочинку. Тому навіть для тих трудоголіків (читати – бідолах), хто закрив себе у кабінети, зарив у папери, звіти і дедлайни, протягом літніх місяців потрібен хоч якийсь відпочинок і час на всілякі приємності. Zaholovok.com.ua підготував список справ, які потрібно зробити кожній людині, яка мріє дотягнути свою робочу тверезість розуму і бадьорість духу до вересня. Вони допоможуть вам не зірватися і, хоч і не сповна, але відчути це солодке, швидкоплинне літо.  

 

1. Переслухати свої старі плейлісти. Нестримний сміх, спогади про шаленства молодості та скупа сльоза по щоці – гарантовані. Прослухайте все, що колись щемило вашу юну  душу, а особливо «тополиный пух, жа-а-ара-а-а, июль...».

2. Сходити на дискотеку під відкритим небом. Перед тим, правда, варто перевірити прогноз погоди, бо ж літо це, як ви помітили, не дуже передбачуване. Але, якщо вже потрапите на таку вечірку, – відірвіться собі на повну і уявляйте, що танцюєте на пляжній дискотеці. Чуєте ці звуки? Це – море! Яке, поки що у ваших мріях :)

3. Купити собі розмальовку-атистрес. Навіть якщо ви впевнені, що це «не ваше», все одно купіть. Ви просто спробуйте і зовсім скоро кілька сторінок таки стануть різнобарвними. Правда, не варто братися за це заняття, коли ви ну ду-у-уже нервові: викликає зворотній ефект.

4. Проїхатися на велосипеді по фонтану на площі Народній і не впасти. Усміхаєтеся? Нема питань? Ага-ага, ану ж спробуйте! Але по мокрому, слизькому і ще – з купою «глядачів» поряд. Не впадете – буде вам радість. Впадете – ще один спогад про ваше «безвідпусткове» літо.

5. Пофотографуватися у соняшниках поблизу Чопа. Ну це вже буде справжня-пресправжня серйозна літня справа. Вони – сонечка – чудові! Облиште всі свої робочі хвости й недопрацювання, збирайте компанію з кількох друзів і їдьте. Літній настрій гарантований! Ну і нові аватарки  теж :)

6. Зі спокійним серцем лайкати фотки тих, хто на морі.Так-так, не треба бути занудою. Порадійте за тих, кому зараз набагато краще, ніж вам. І, якщо при цьому захочеться тихенько заплакати, не переживайте: з вами усе гаразд, ви – такий, як і всі, просто дуже втомилися. Тіште себе думкою про те, що, навіть якщо вас покинуть усі-усі на світі, поряд завжди буде улюблена робота. Жартуємо. Просто наберіться терпіння і уявіть, як мило й розчулено розглядатимуть колеги по цеху  ваші пляжно-морські фото у вересні чи жовтні!

7. Погуляти по Епіцентру і відкласти ремонт ще на один рік. Пройдіться рядами, огляньте все, що вам було би потрібно до вашої оселі, подумки порахуйте, у скільки це виллється – і спокійно відкладайте ремонт до кращих часів.

8. Пофоткатись у пасажі з парасольками. Це ще один «маст ду» для всіх ужгородців. А надто для тих, хто на все літо залишається вдома. Ці парасольки створять вам атмосферу закордоння хоча б на фото. Ну красиво ж, погодьтесь! І кольорово.

9. Втіштити себе тістечком від Штефаньо. Можете це зробити одразу після виконання пункту №8, бо до солодкого життя із Пасажу – два кроки. Порадуйте себе чимось смачненьким і будьте певні: вже зовсім-зовсім скоро все налагодиться.

10. Купити собі спортивні сандалі. Якщо ви їх ще не маєте, то ви просто взагалі не в крусі, що таке зручне взуття влітку. У них можна і по горах, і по воді, і по нагрітому ужгородському асфальту. Принаймні, ваші умовні вихідні (це субота-неділя, яку ви проводите , зазвичай, підтягуючи всі недопрацювання за тиждень) будуть мати шанс стати іншими: з’їздіть у Лумшори, у Воєводино чи підкоріть нарешті нашу знамениту Полонину Руну.

11. Взяти участь у регаті. Якщо ви не були на Ужгородській регаті, значить ви – точно у відпустці. А ті, хто лишаються у місті, просто не можуть пропустити таку подію. Не втрачайте можливості побродити по річці, тягнучи за собою човна. Запевняємо: на Ужі ще є місця, де можна умовно поплавати!

12. Купити квіти у бабусь на Корятовича і прикрасити весь дім. Це точно додасть вам літнього настрою і неабияк розрадить вашу, змучену роботою душу. Польові літні квіти… М-м-м… Ну що може бути краще? Хіба саме поле з ними.

13. Назбирати грибів. За цей ще літній час ви просто мусите вибратися із кимось «на грИби». Не хочете їхати у найближчі села, - хоч у лісі на Шахті погуляйте і пошукайте сироїжок. Пам’ятайте: це літо дуже швидкоплинне. І поки ви будете засмучуватись через відсутність відпустки, воно просто непомітно мине.

14. Пройтися пішки по всіх набережних. Темніє влітку нескоро, так що ви спокійно після роботи можете пройтися всіма нашими прекрасними тінистими набережними. Залишіть десь свої робочі папери і ноутбук і просто прогуляйтесь. Ніби ви – гість у нашому місті.

15. Наїстися фруктів-ягід. Просто візьміть собі за правило в обідню перерву йти на ринок чи найближчим магазин за сезонними фруктами. Смак і аромат дитинства втішить вас і подарує заряд бадьорості ще на пів дня!

16. Законсервувати лечо. Цей пункт – обов’язковий для усіх, хто живе на Закарпатті. Бо яка то ґаздиня, яка не «заклала мало лечо на зиму»? Тому це треба зробити, якими би вічно зайнятими ви не були. Не законсервуєте лечо – інші закарпатці вас просто поважати скоро перестануть :)

17. Передивитися старі фотографії та роздрукувати їх. У вас, напевно, купа гарних фотографій, про які ви вже й забули. Зараз саме час їх передивитися, відібрати найулюбленіші та роздрукувати їх. Ніколи зображення на екрані не замінить «живого» фото!

18. Поїхати до Мукачева і зрозуміти, що Ужгород – майліпший. Усі ужгородці ітак у цьому щиро впевнені. Ну і це твердження не потребує доказових аргументів, бо то є чиста правда. Але зайвий раз потішити себе тим, що, незважаючи на певні недоліки, щиро й безмежно любиш рідне місто, – не гріх.

19. Передивитися фільми, на яких не вистачало часу. Напевно, у кожного є список кінострічок, які з певної причини відкладалися у папку «на потім». Ввечері після роботи, якщо не хочеться нікуди йти, можна якраз почати передивлятися фільми із цієї теки.

20. Дочитати книжку. Якщо вам вічно не вистачає часу для усамітнення з книгою, ці літні місяці – чудовий час для того, аби нарешті дочитати те, що почали. У парку, вдома, на набережній, в кафе… Там, де вам захочеться поринути у кращий книжковий світ.

21. Відвідати картинг, що на Краснодонців. Якщо вам не вистачає справжнього екстриму – вперед. Їдьте на Краснодонців і дивіться, як відчайдухи ганяють на швидкісних машинках. Саме так зовсім скоро ви мчатиметесь у відпустку!

22. Перелистати «Довідник із необхідних знань». Це на випадок, якщо вам здалося, що ви у житті чогось таки не знаєте. Насправді книга навряд чи дасть вам мудрий життєвий урок, але принаймні сховає від любителів повчати усіх, хто оточує.

23. Поплюскатись у басейні. Повірте, це вартує того, аби заплатити за вхід. Це зараз, сидячи в офісі, вам здається ця ідея не дуже хорошою, а як тільки вийдете на спекотні вулиці, – передумаєте. Сьогоднішній післяробочий вечір якраз підходить для водних розваг.

24. Полазити по деревах у мотузковому парку. Це знизу вам буде здаватися, що «тут нема що робити». Видряпаєтесь нагору, – зміните свою думку. Завдання – не таке просте, як здається. Але задоволення від того, що здолав увесь маршрут – не передати словами. Відчуйте себе ужгородським Тарзаном :).

25. Перелізти через огорожу біля  третьої школи і пограти в баскетбол із дітьми. Для любителів ігрових видів спорту – чудовий варіант. І чому такі площадки – тільки для школярів?

26. Побігати через фонтан на Народній. Шалені емоції – гарантовано! Одяг точно буде мокрим, але все ж, спробуйте прошмигнути поміж струменями води.

27. Постріляти за плюшевого мішку у призовому тирі в Боздошському парку. Ще одне миле завдання на вихідні. І ніхто вас не спитає, кого ви там собі уявляєте на мішені.

29. Зробити магнітики на холодильник із сімейним фото і порадувати рідних. Для вас це займе кілька хвилин на замовлення, а радості й подиву – не буде меж.

30. Уявити себе туристом і придивлятися до нових вказівників у центрі. А ще – піти в інший, нерідний район і пройтися по крамницях, із розумним англійським виразом обличчя запитувати «How much?». Тільки з вимовою потренуйтеся, йов? :)

Гарного настрою!

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.