Новини

100 тисяч шахтарів можуть залишитися без роботи, – Ігор Ліскі

Вже через 6 місяців після відділення Донбасу і його приєднання до Росії, Україну чекає повний занепад вугільної промисловості, а на вулиці опиниться понад 100 тисяч безробітних шахтарів. Таке переконання про ситуацію на Донбасі  висловив депутат Луганської міської ради, голова ради директорів компанії "Ефективні інвестиції" Ігор Ліскі під час брифінгу "Фокус на схід" в Українському кризовому медіа-центрі, повідомляє Укрінформ.

"70% державних шахт є збитковими - українська вугільна галузь не конкурентоспроможна в умовах, коли собівартість вугілля може у кілька разів перевищувати ринкову ціну. У російській економіці такого поняття як державні шахти просто немає, вся галузь приватизована, сподіватися, що у російських реаліях українські шахти знайдуть інвестора, просто не доводиться", - відзначив Ліскі.

У Росії 2/3 загального обсягу видобутку ведеться відкритим способом, за даними на січень-червень 2013 року відкритим способом видобуто 121 тис. тонн вугілля, а закритим - майже на 60% менше. Відкритий спосіб видобування є найбільш продуктивним і дешевим порівняно із закритим, яким переважно видобувається вугілля в Україні. Російські шахти, які ведуть видобування вугілля глибше як 400-500 метрів, вважаються нерентабельними, тоді як в Україні працює ряд шахт завглибшки понад 1000 метрів. Керуючись даним критерієм, на Донбасі було б необхідно закрити шахти, на яких працює більш як 100 тисяч осіб.

"Головна причина, чому українські шахти дотуються - це енергетична безпека. Для енергетичної безпеки України, залежної від російського газу, єдиною вуглеводневою сировиною у достатньому обсязі є вугілля. Якщо донести цю інформацію до шахтарів, праця яких є дуже почесною на Донбасі, і якщо лише поставити під питання існування Донбасу, як шахтарського краю, питання про відділення відпаде саме собою", - переконаний Ігор Ліскі.

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.