Новини

«Сильна Україна» відмовилась об’єднуватися з Партією регіонів

Партія Сергія Тігіпка визначилась з програмою та кандидатами на майбутні парламентські вибори.

15 вересня – останній день, коли політичніпартіїможутьвисуватикандидатів у депутативзагальнодержавномувиборчомуокрузі. Майжевсіполітичнісили, щомають шанс пройти в парламент, роздумували над списками до останнього, а партіяСергіяТігіпка«Сильна Україна» навіть вирішила провести свій з’їзд у два етапи – аби мати більше часу на перевірку кандидатів, кажуть у партії. На першому засіданні з’їзду минулої п’ятниці «сильноукарїнці» затвердили програму та мажоритарщиків, а в понеділок партія назвала прізвища «списочників».

Програма-мінімум

Свій виступ перед делегатами – їх зібралося 406 –лідер «Сильної України» Сергій Тігіпко розпочав з того, що владу потрібно змінювати, адже вона веде країну в нікуди. «Ще місяць тому ми говорили про кризу. А сьогодні ситуація близька до справжньої катастрофи», – вважає політик. І наводить аргументи: заробітна плата і заощадження українців знецінились, комунальні платежі зросли, війна на Сході відбирає життя українців, підприємства скорочують виробництво, соціальні стандарти заморожені, малий і середній бізнес ледь животіє.

«Наше головне завдання – запропонувати альтернативу тому згубному шляху, яким сьогодні веде нас влада», – пояснив Тігіпко мету походу своєї партії на вибори.

Альтернатива – це не тільки досягнення миру шляхом проведення переговорів на високому міжнародному рівні, а також соціальний захист громадян та відродження економіки. Зокрема, «сильноукраїнці» пропонують відмовитись від заморожування зарплат, пенсій та державних допомог, оскільки це знижує купівельну спроможність населення і боляче «б’є» по виробниках. «Влада явно недооцінює потенціал боротьби з корупцією і проведення реформ, які дадуть позитивний ефект, і явно переоцінює можливості урізання соціальних стандартів. Відсутність реформ і збереження корупції влада хоче компенсувати пограбуванням народу», – каже Сергій Тігіпко.

Є в програмі партії і покроковий план «реанімації» української економіки, який, зокрема, передбачає активну роль держави в захисті вітчизняної промисловості, радикальне поліпшення інвестиційного клімату, держзамовлення для підприємств та індивідуальні плани порятунку великих виробників, податкові стимули для пріоритетних галузей економіки, модернізацію виробництва, тимчасове закриття імпорту  для товарів, які виробляються в Україні, а також ліберальні умови для роботи малого та середнього бізнесу. Усе це діятиме за умови, що буде проводитись боротьба з корупцією. Жодні дії не дадуть результатів, коли в країні захмарна корупція, вважають у партії.

Втілювати цю «програму-мінімум» в життя «сильноукраїнці» будуть чималою командою – партія висунула 130 кандидатів у мажоритарних округах, а в першій п’ятірці списку, крім Сергія Тігіпка, колишній перший віце-прем’єр Валерій Хорошковський, який, так само як і Тігіпко, свого часу покинув уряд Миколи Азарова через принципову незгоду з його антипідприємницькою політикою, нардеп з Одеси Світлана Фабрикант, лідер Запорізької обласної організації «Сильної України» Андрій Гамов та інвестбанкір Ігор Мазепа.

Регіонали за бортом

Завдяки сильній економічній складовій програми експерти вже зараз пророкують «Сильній Україні» роль «конструктивної опозиції» у майбутньому парламенті. Причому, зазначають політологи, «Сильна Україна», яка й так долала 5-відсотковий бар’єр, значно збільшила свої шанси на проходження в Верховну Раду, відмовившись об’єднуватись із Партією регіонів. Остання минулими вихідними заявила, що не братиме участі у парламентських перегонах – принаймні, під брендом ПР. Офіційна причина – неможливість провести вибори на окупованих територіях Донецької та Луганської областей. Але експерти припускають, що до такого кроку регіоналів змусила саме відмова Тігіпка йти на вибори разом – без його особистого авторитету та реформаторської позиції «регіонали» не потрапляють в Раду. Відмовившись стати «рятівним колом» для ПР, Сергій Тігіпко залишився єдиними представником виборців Півдня та Сходу  країни, вважає політолог, Голова Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко. «На відміну від «регіоналів», котрі думають тільки про власні інтереси, Тігіпко прагне представляти інтереси Півдня та Сходу країни», – зазначає експерт.

 

 

 

Гість (не перевірено)

Тигипко сильный кандидат? Серьезно? Мне кажется, или за ним закреплен ярлык «предатель»? Мне кажется, в плане защиты «интересов юго-востока» адекватнее упоминать политиков вроде Александра Вилкула… Интересно, он вообще на выборы собирается? Такая каша…

ср, 17/09/2014 - 14:05 Постійне посилання
Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.