Новини

«Щасливі діти» беруться за вирішення екологічних проблем ландшафтного парку «Остра»

Громадська організація «Щасливі діти» презентувала новий проект «Екоініціатива «Остра» - вектор збереження природоохоронного фонду Закарпаття». Мета проекту -- залучити громаду села Кам’яниця до захисту та збереження об’єкту природоохоронного фонду, який знаходиться на їїтериторії, вирішення екологічних проблем ландшафтного парку «Остра».

Як розповіла Людмила Сюзева, керівниця проекту, співзасновниця ГО «Щасливі діти», участь в екологічних проектах організації стала традиційною. «Проект «Екоініціатива «Остра» - вектор збереження природоохоронного фонду Закарпаття» реалізовується у рамках програми «Програми екологічних громадських ініціатив для Сходу та Заходу України», що впроваджується Фондом розвитку громадських організацій «Західноукраїнський ресурсний центр» спільно із Міністерством екології та природних ресурсів України за підтримки Міністерства закордонних справЧеської Республіки, - каже Людмила Сюзєва. –З усієї України відібрано 14 проектів, серед яких і наш. Мета проекту-- згуртувати жителів села Кам’яниця навколо захисту  і збереження природоохоронного об’єкту. Підвищити свідомість та екологічну відповідальність. Ми будемо працювати з 45 дітьми з Кам’яниці, перше заняття вже відбулося, діти дуже активні і допитливі».

 Під час проекту не тільки відбуватиметься навчання з дітьми, заплановані масштабні заходи, до яких планують залучити всіх жителів. Зокрема, Ековіче, під час якого напрацюють програму наступних заходів. «На Ековіче плануємо залучити різних експертів, а також обговоримо грантові можливості для Кам’яниці у сфері захисту навколишнього середовища. Плануємо також встановити інформаційний стенд про ландшафтний парк «Остра», щоб максимально інформувати населення про ще одну пам’ятку села крім Невицького замку. Наше завдання -- максимально інформування населення про такий цікавий екооб’єкт».

Заказник «Остра» був створений у липні 2012 року для збереження унікального для України типу ландшафтів низкогір’я вулканічної гряди та як важливий вузол сполучення екомережі Ужгородського району з екомережею Словацької Республіки.Марія Коваль-Мазюта, сільська голова Кам’яницької сільської ради, до території якої належить «Остра», розповіла, що раніше на цих 20-ти гектарах були сади радгоспу. За багато років тут відновилися  луки і чагарники. «Багато кущів глоду, які при цвітіння перетворюються на казкове диво. Росте ожина, калина. Є джерело питної води, багато квітів і грибів,- коментує Марія Коваль-Мазюта. -- Закарпатськаоблрада у 2012 році оголосила цю територію об’єктом природно-заповідного фонду місцевого значення. Доробляються документи з оформлення земельної ділянки. Завершилося обстеження ґрунтів. Загалом це територія виділена, чітко окреслені межі».

Сільська голова втішена, що знайшлася організація, яка так креативно і відповідально підійшла до екоосвіти та підвищення екосвідомості громади. «Вони про це не просто говорять, але й роблять! Я бачила цих дітей, їхнє захоплення і бажання приходити на заняття з самого ранку»,- каже Марія Коваль-Мазюта. Місцева школа та дитсадок мають своїекозаходи, але вперше екопрограма систематизована і залучає всіх до участі. Ініціативу ГО «Щасливі діти» активно підтримали і місцеві депутати, навіть планують забезпечувати учасників екошколи харчуванням.

Людмила Сюзєва також відзначила, що жителі Кам’яниці активно починають сортувати сміття. А дітей захоплюють приклади, які демонструють, що можна виготовити з вторсировини. «Ми робили з макулатури крафтові листівки, то діти сказали, що робитимуть такі і вдома,- додає Людмила.- З дітками екошколими також розробимо буклет про «Остру», що такий заказник є, що там дозволено робити, що заборонено, тощо».

Ще один з цікавих заходів, які планує ГО «Щасливі діти» в рамках проекту», -- ЕкоАртПікнік, який об’єднає просвітницькі заходи, екоквести та екоестафети. А також захопливі майстеркласи та виступи гуртів художньої самодіяльності, яких у Кам’яниці є досить багато.

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.