Новини

«АВЕ» змінила власників та стратегію щодо Ужгорода

Керівництво компанії «АВЕ Умвельт Україна» - засновника ТОВ «АВЕ Ужгород» під час прес-конференції в Ужгородському прес-клубі розповіло про проблемні питання та інвестиційні плани компанії з огляду на стратегію її нових власників.

Любомир Копчик, генеральний директор ТОВ "АВЕ Умвельт Україна" розповів, що наприкінці минулого року відбулася зміна власників ТОВ "АВЕ Умвельт Україна" і новим акціонером у всіх країнах (де працює АВЕ)  став чехо-словацький енергетично-промисловий холдинг -  найбільший виробник тепла, власник вугільних шахт в Чехії, Польщі, Німеччині,  компанія, яка займається поставками газу і, зокрема, питанням реверсу газу в Україну.  «Минулого року завершили процес купівлі компанії АВЕ, ми працюватимемо у Чехії, Словаччині, Румунії та Україні. Бізнес в Україні – це Закарпатська, Івано-Франківська та Львівська області. Тут ми маємо плани на довгострокові інвестиції, - зазначив Любомир Копчик. -  Щодо Закарпаття, в області АВЕ обслуговує близько 30% населення: Ужгород, Мукачево, Хуст та Виноградів.

Маємо плани по розширенню географії нашої діяльності». За словами Любомира Копчика, на сьогодні компанія працює тільки по скороченій схемі: сміття, яке зібрали, вивозиться на полігони. У планах - збудувати сучасні екологічно безпечні полігони з використанням сучасних технологій і не тільки з  метою утилізації сміття, але й отримання  з нього теплової енергії.

На Закарпатті інвестиції «АВЕ Умвельт Україна» у розбудову сфери поводження з відходами перевищили 50 млн. грн. За словами керівництва, дивіденди планують  реінвестувати в Україні, і готові до додаткових капіталовкладень.

Марія Оленич, генеральний директор ТОВ "АВЕ Ужгород" зауважила, щонові власники компанії хочуть продовжити найкращі традиції підприємства, головними вимогами у роботі якого є якість та екологічна безпека. Відновили наміри по будівництву сміттєпереробного комплексу. «На сьогодні, на жаль, відсутня земельна ділянка, яка була б відведена для цих потреб, - каже Марія Оленич. – Але маємо абсолютну підтримку голови Закарпатської обласної ради, людини, яка прогресивно мислить. Хоча є дуже багато політиків, які хочуть отримати дивіденди від цього питання, або просто не хочуть ним займатися. Якщо у сфері поводження з відходами не відбудеться змін, ніякого європейського майбутнього у нас не буде».

За словами Марії Оленич,  АВЕ група - це єдиний іноземний інвестор в Україні у сфері поводження з відходами, який працює у сільських місцевостях. Решта кампаній концентруються тільки у містах-мільйонниках. Стосовно тарифів, наразі ТОВ «АВЕ Ужгород» працює за тарифами, за якими працювало попереднє комунальне підприємство. Але з того часу мінімальна заробітна плата зросла на 27%, ціни на пальне  - на 55%, вартість євро - на 40%. «Ми будемо подавати заявку на підвищення тарифів на наші послуги. Ми пройшли дуже довгий шлях затвердження Висновків щодо розрахунку економічно-обгрунтованих  планових витрат під час формування тарифів на наші послуги Державною інспекцією України з контролю за цінами ,- коментує Марія Оленич. – Вартість послуг зросте , але при цьому зберігаються всі пільги для різних соціальних груп.  Крім того в Ужгороді додатково встановлять 7-10 майданчиків в новозбудованих житлових комплексах, реконструюють 30 вже існуючих майданчиків, а також по графіку виставлятимуть 30-кубові контейнери у кожному з районів, де клієнти ТОВ «АВЕ Ужгород» безкоштовно зможуть викинути габаритні відходи з підвалів та інших «захаращених» місць.

АВЕ планує також запровадити нову сучасну модель майданчиків з контейнерами, вхід до яких здійснюватиметься за спеціальними чіп-картками, які отримають власники помешкань. Таким чином будуть відсікатися «сортувальники» сміття та зберігатиметься порядок.  

На жаль, зауважують у керівництві «АВЕ-Ужгород», на сьогодні залишається проблемою укладення договорів з користувачами послуг. 60% населення уклали угоди, ще менше сплачують за послуги регулярно. «Рівень свідомості у місті неналежний, - каже Марія Оленич, - дуже багато підприємців не уклали договори, по базі даних можна легко прослідкувати, як поважні, небідні особи у місті не сплачують за вивіз сміття».

Компанія сподівається на найближчі зміни до законодавства, як це відбувається у Європі, де кожен громадянин зобов’язаний мати угоду. Інші аргументи в Україні не діють.  

Микола Бутенко, виконавчий директор ТОВ "АВЕ Умвельт Україна" також прокоментував ситуацію з вивозом сміття на Виноградівщині: міський полігон Виноградова сміття з району не приймає. «Є певні збитки для компанії, це реально екологічна катастрофа - 14 тис. контейнерів вже два тижні стоять у домогосподарствах, - каже Микола Бутенко. – проблема виникла ще у 2009 році. Тоді «АВЕ Україна» розробила технічну документацію вартістю 100 тис. євро для облаштування полігону та смітєєпереробного підприємства, було виділено землю із земель районного запасу. Але під час реалізації цього проекту рішення було анульовано. З 2009 року до сьогодні жодної земельної ділянки не виділено. Тепер міська рада прийняла рішення, щоб РДА прийняли рішення для створення полігону, бо полігону Виноградова залишилося 2,5 роки».

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.